Boží Dar uzavřel příjezdovou cestu na vrchol Klínovce. Výjimku dostane jen někdo

Horské město Boží Dar na Karlovarsku uzavřelo kvůli turistům silnici vedoucí na nejvyšší vrchol Krušných hor Klínovec. Město se tak rozhodlo na základě nových protiepidemických opatření omezujících volný pohyb mezi okresy.

Společnost První Krušnohorská, která zajišťuje údržbu více než 200 kilometrů lyžařských běžeckých tras v západním Krušnohoří, ode dneška neupravuje běžecké stopy.

Majitel silnice na vrchol Klínovce, Boží Dar, nechal jedinou příjezdovou cestu kvůli omezení pohybu ode dneška na tři týdny uzavřít. Na území Klínovce se rozprostírají katastry několika měst. Zatímco příjezdovou cestu vlastní Boží Dar, vrchol patří městu Jáchymov. Na Klínovec zasahuje také Loučná pod Klínovcem, která už patří pod Ústecký kraj. Cesta na vrchol je nyní uzavřena závorou, vjet smí pouze řidiči s povolením. Stejné opatřením přijalo město rovněž na loni jaře při první vlně epidemie.

I přes omezení dnes na vrchol Klínovce vyrazilo několik desítek aut. „Ráno jsme zaznamenali poměrně hodně aut, která i přesto, že jsme to avizovali, se snažila na vrchol dostat. Byly to vybavení snowboardisté i lyžaři. Od rána tam byla hlídka policie, která auta kontrolovala, zapisovala si údaje a odkláněla je zpět,“ řekl starosta Božího Daru Jan Horník (STAN).

Odbila půlnoc a policie už hlídala okresy. Pomáhá i armáda

Někteří lidé i přes uzavřený klínovecký skiareál na sjezdovkách dosud lyžovali. Na vrchol se dostali automobily, které je vyvezly opakovaně nahoru a dole je zase vyzvedly. „Někteří lidé si tu z toho udělali byznys, s větším autem naložili pod Klínovcem až sedm lidí a vyvezli je nahoru za nějaký obnos,“ uvedl Horník. Tomu chce město nyní zabránit.

Lyžařské trasy v Krušných horách mohou dál využívat obyvatelé obcí v rámci svého katastru. „Většina doposud udržovaných tras je zatím v dobrém stavu, nicméně vzhledem k vyšším teplotám narůstá počet míst a úseků, kde se podmínky zhoršují,“ uvedla společnost na Facebooku.

Zatímco obyvatelé Božího Daru mohou využívat tratě na rozloze téměř 40 kilometrů čtverečních, lidé z dalšího horského města, Horní Blatná, mají na základě nových vládních opatření k dispozici jen necelých šest kilometrů čtverečních.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci vláda ode dneška zpřísnila opatření, která mají zabránit šíření koronaviru. Kromě zákazu pohybu lidí mezi okresy, vyjma cest do zaměstnání, k lékaři nebo třeba na úřad, nařízení také ukládá lidem trávit volný čas včetně například procházek do přírody v místě bydliště.

21.4.2021
Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz...
16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
7.4.2021
V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě...
6.4.2021
Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
Reklama