Karlovarské bezvládí. Zastupitelé opět nezvolili vedení kraje

Karlovarský kraj stále nemá zvolené vedení. Ani čtvrté pokračování ustavujícího zasedání zastupitelstva neskončilo jeho volbou. Kluby 21 zastupitelů ze STAN, Pirátů, Místních, VOK a SNK1 a klub K5 složený z ODS a KDU-ČSL a jedné zastupitelky ze SNK1 dosud neuzavřely dohodu o koalici. ODS by mohla návrh klubu 21 na to, aby se hejtmankou stala Olga Haláková (KDU-ČSL) projednat tento týden. Jednání zastupitelstva bude pokračovat v pondělí 7. prosince.

Přerušení jednání dnes navrhnul lídr kandidátky koalice ODS a KDU-ČSL Karel Jakobec (ODS). Opakované přerušení schůze rozzlobilo dosavadního hejtmana Petra Kubise (ANO). „Dvakrát jsem se pokoušel vystupovat slušně a korektně. Dnes už budu mluvit jako naštvaný hejtman. To snad nemyslíte vážně! To si už děláte legraci z nás a občanů! Pokud se vám nedaří sestavit koalici, tak to rozpusťte a my do několika dní sestavíme funkční koalici,“ řekl Kubis.

Zastupitel a senátor Miroslav Plevný (za STAN) na to reagoval tím, že ANO může zkusit koalici sestavit. „Kdo vám v tom brání? Pokud na to máte, tak to dělejte. A vy to děláte už od voleb. Nebyli jsme to my, kdo prvních 14 dní blokoval jednání,“ uvedl Plevný.

ANO krátce po volbách začalo jednat se stranami a připravilo projekt koalice založené na dosavadní koalici ANO, Místních, Pirátů a ODS + KDU-ČSL a zastupitelů ze SNK. Jenže sestavení koalice nevyšlo.

Ve 45členném zastupitelstvu získalo ANO 13 mandátů, STAN osm mandátů a Piráti šest mandátů. Po čtyřech mandátech má koalice ODS a KDU-ČSL, hnutí Místní a SPD. Tři mandáty získalo hnutí VOK a SNK1. Blok 21 zastupitelů a blok K5 se už shodly na programových cílech i na koaliční smlouvě. Posledním bodem k jednání je složení rady, včetně postu hejtmana.

S přispěním ČTK

 

16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
7.4.2021
V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě...
6.4.2021
Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
Reklama