Karlovy Vary omezí otvírací dobu barů a restaurací v centru města vyhláškou

25.11.2021
Roman Kořinek

Minimálně půl roku řeší vedení magistrátu problémy s hlukem, trestnou činností a nepořádkem v centru města. Každý týden do tamních provozoven vyjíždějí hlídky městské i státní policie a každý týden sepisují podnikatelé a obyvatelé žijící v okolí nočních barů a restaurací stížnosti.

„Situaci jsme se snažili řešit dohodou s provozovateli, nabízeli jsme jim mnoho řešení, ale nic se nezměnilo. Problém a stížnosti jsou stále a proto musíme situaci řešit vyhláškou, která by měla začít platit 1. ledna příštího roku,“ vysvětluje primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Vedení města se tak zcela zásadně a jednoznačně postavilo za slušné obyvatele města a dalo najevo, že mu není lhostejné co se městě děje. Vyhláška má platit bez výjimek a je podložena souhlasným stanoviskem ministerstva vnitra, se kterým byla její příprava dlouho a detailně konzultována.

„S provozovateli barů a restaurací jsme měli minimálně osm schůzek a nabízeli jsme varianty, jak zajistit pořádek a klid. Žádná naše iniciativa nebyla vyslyšena. Proto musí přijít vyhláška, která omezí provozní dobu těchto podniků a to ve všední dny od pondělí do čtvrtka do třiadvaceti hodin a o víkendu do jedné hodiny ranní,“ doplňuje náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO) s tím, že ve zmíněné hodiny musí dojít k uzavření provozoven, což bude kontrolováno policií.

Omezení se nevztahuje na silvestrovskou noc a na období konání Mezinárodního filmového festivalu. Týká se ale pouze  provozoven v přesně specifikovaném území v ulicích T. G. Masaryka, Zeyerova, Jaltská, Dr. Engela a dr. Davida Bechera.

„Vyhlášku o omezení provozní doby v centru města bude na svém následujícím zasedání schvalovat zastupitelstvo a věříme, že se i zastupitelé postaví za slušné lidi žijící v našem městě,“ dodala primátorka Karlových Varů.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte