Kde se budou lidé koupat? Pardubická Cihelna zůstane letos zavřená

27.5.2021
Redakce

„Navrhli jsme areál celou jednu sezonu uzavřít, aby mohly probíhat práce od jara přes léto, podzim, zimu a s tím, že by se otvíralo někdy na jaře po dokončení přípravných prací. Provozovatel nám toto řešení potvrdil,“ řekl dnes zastupitelům primátor Martin Charvát (ANO). Podrobnosti a termín rekonstrukce by měly být známé na podzim, poté bude nutné na opravy najít peníze.

Rekonstrukce nezamezí všem aktivitám v areálu. „Dokážeme vymezit pro stavbu prostor tak, aby mohl fungovat autokemp, občerstvení a plážový volejbal,“ řekl provozovatel areálu Petr Ministr. Předběžně počítá s tím, že by opravy začaly příští rok.

Cenzura, nebo msta? Pořadatel Velké pardubické nechce akreditovat fotografa, nelíbí se mu jeho snímky

Po dvou desítkách let je koupaliště značně sešlé. V bazénech odpadávají dlaždičky, které je nutné každoročně opravovat. Město ze čtyř variant rekonstrukce vybralo jako nejvýhodnější tu, při níž se do bazénu vloží nerezová vana, jejíž stěny jsou uvnitř pokryté světlemodrou fólií. V horní části s přelivovou hranou a výše zůstane keramické obložení.

Pardubice si nechávají zpracovat projektovou dokumentaci, hotová by měla být v létě. V minulosti se náklady odhadovaly na více než 60 milionů korun.

Areál Cihelna má rozlohu více než čtyř hektarů. Rozloha vodní plochy koupaliště je 3500 metrů čtverečních. Podle doporučení ministerstva zdravotnictví má okamžitou návštěvnost až 4 000 lidí.

adpNepřehlédněte