Kladenská Poldovka oficiálně skončila, podnik má jít do dražby

19.1.2018
Ondřej Hudec
Další fotky

Zhruba 150 zaměstnanců Poldi dostalo výpověď pro nadbytečnost už v prosinci. „Další provozování podniku dlužníka by nedůvodně zatěžovalo majetkovou podstatu,“ uvedla soudkyně Jitka Sobková v usnesení o soudním ukončení provozu společnosti, které nabylo platnost minulý týden.

Kladenská Poldi je v konkursu, soud zveřejnil usnesení

Rozhodnutí o termínu dražby je závislé také na zpracování znaleckého posudku, který oficiálně odhadne hodnotu společnosti.

Poldi se dlouhodobě potýkala s dluhy, zaměstnanci opakovaně nedostávali mzdy, a to i několik měsíců.

FOTO: Poldi Kladno

Poldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Kladno, PoldiPoldi Kladno - Kladno PoldiPoldi Kladno - Poldi Kladno
Další fotky
Poldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - Poldi KladnoPoldi Kladno - poldi kladnoPoldi Kladno - PoldiPoldi Kladno - Poldi Kladno

Některé provozy fungovaly naposledy v prvních měsících loňského roku. Soud v březnu povolil reorganizaci společnosti, vedení se ale nepodařilo splnit její podmínky, například splacení dluhů, které vznikly před úpadkem společnosti. Dohodou neskončila ani jednání v novým investorem, který projevil zájem minulý rok v létě.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

ČTKNepřehlédněte