• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Klínovec je připraven na start sezony

  27.11.2023
  Simona Knotková

  Jeden z největších areálů v České republice, skiareál Klínovec, zahájí zimní sezonu v pátek 8. prosince.

  Pro lyžaře bude připravená modrá sjezdovka Dámská a červená Pařezovka. V provozu budou dvě lanové dráhy. Otevřeno bude mít areál denně, informovala mluvčí klínoveckého areálu Hana Hoffmannová.

  „Makali jsme dnem i nocí, přidalo se i počasí, které nám dopřálo až půl metru přírodního sněhu. A další nadílku můžeme očekávat i v následujících dnech,“ uvedla mluvčí. V případě příznivých podmínek by se ke dvěma páteřním sjezdovkám na severní straně mohla přidat i červená Přemostěná. Původně měl mít skiareál otevřeno zatím jen o víkendu, díky nízkým teplotám a dostatku sněhu bude otevřený už i ve všední dny. Lyžovat se zatím bude za zvýhodněné ceny. Denní skipas pro dospělého bude stát 790 korun, dětský 470 korun.

  Nejvýše položené lyžařské středisko v Krušných horách začalo letos zasněžovat umělým sněhem 17. listopadu. Díky nízkým teplotám a ideální vlhkosti se rozjela děla na sjezdovkách Dámská a Pařezovka na severní straně kopce. Jižní strana s hlavní sjezdovkou Jáchymovská přichází na řadu až později. Loni začali na Klínovci zasněžovat v polovině listopadu, středisko se otevřelo druhý týden v prosinci.

  Na Klínovci se letos v hlavní sezoně zdražovat nebude. Nejprodávanější lístek tak letos zůstane na ceně 1090 Kč, dětský vyjde na pokladně 650 Kč. Výhodněji lidé koupí skipasy online. Zásadní novinky pro návštěvníky letos areál nechystá. Na přípravu nadcházející sezony vydal přes 11 milionů korun.

  V Karlovarském kraji se na nadcházející zimní sezonu připravují už i další areály. Druhý největší akiareál v kraji, Plešivec, spustil zasněžovací systém minulý týden ve středu, a to na sjezdovkách Hana, Renata a v dětském centru. Termín otevření ale dosud nezveřejnil. Zasněžovat už provozovatelé začali také v areálu Novako na Božím Daru, skiareálu Skipot v Potůčkách či středisku na Bublavě.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte