Komplikace pro cestující v Pardubicích! Může za to nedostatek řidičů

12.8.2022
Redakce

Od pondělí až do konce srpna dopravní podnik v Pardubicích zastavuje provoz linky číslo 4. Nemá totiž dost řidičů, někteří zaměstnanci jsou navíc na nemocenské. Podniku nyní chybí dvacítka řidičů, od září jich bude chybět přes 25. Od září proto podnik patrně přejde na prázdninový režim páteřních linek, spoje budou jezdit méně často.

Zastavením linky 4 podnik ušetří dva řidiče. „Pro nás je to jedna z mála možností, jak vyřešit situaci s nedostatkem řidičů. Zastavení linky 4 se dotkne možná stovek cestujících, nicméně z Polabin je víc alternativ, jak se dostat do města, linkou 14, 11, možností je víc,“ řekl ředitel podniku Tomáš Pelikán. Od září pak budou páteřní linky nejspíš jezdit v intervalech jako o jarních prázdninách, což je po 12 minutách místo po deseti.

„Pořád pojedeme na hranici našich možností, když se podívám na přesčasové hodiny, tak za měsíc jich je přes 3000,“ řekl Pelikán. Linka číslo 4 se vrátí do provozu od září, ale bude jezdit po nové trase, ve špičce budou vozidla zajíždět z Polabin až ke Globusu, dodal.

Podnik pořádá nábory řidičů, ale neúspěšně. Sestavit směny, aby vyjel potřebný počet autobusů a trolejbusů, je hodně náročné, řekl Jan Skřek z dispečinku, který má na starosti rozdělování směn. „Zkoušíme lidi na dovolených, jestli by si nevzali službu, zkoušíme lidi, kteří jsou v práci, jen jim musí vyjít dostatečné pauzy,“ řekl Skřek.

Podle sdružení dopravních podniků chybí pro MHD v celé republice 500 řidičů. „Nesmíme k tomu zapomínat na naše řidiče a udělat všechno proto, aby nám neodcházeli,“ řekl Pelikán.

Zdroj: ČTK, skNepřehlédněte