Dotek Francie v srdci Pražských Vinohrad

1.5.2019
Jan Štoll
Další fotky

Tohle bistro je jednoznačně francouzsky zaměřená záležitost se specializací na jednodušší kousky ze středomořské kuchyně. Šestichodové menu tady nehledejte ale skvělá pekárna, vinárna, bistro a kavárna s produkty země galského kohouta umí zpestřit návštěvu „Jiřáku“.

Všechno, co nabízí je Francouzské. Vína pochází od malých lokálních vinařů, pekárna je pojatá francouzsky celá. Dovážejí dokonce i mouku a další suroviny, pečou podle tradičních francouzských postupů. Pekárna dělá i košer pečivo.

Některá jídla z menu jako Raclette Sendvič nebo Croque Monsieur a Croque Madame, vychází z tradičních francouzských receptů. V nabídce je i klasické polední menu, na večer je v kuchařově nabídce pak francouzké tapas, tzv. planche apero, ratatouille, uzený losos, roquefort a další. „Jsme víc bistro, takže je to taková fresh Mediterranean kuchyně, děláme ryby, rizoto nebo slávky. Menu často měníme,“ dodává spolumajitel Pavel Sochor.

Pokud je zrovna některý z francouzských svátků, bistro k němu připravuje speciální jídla jako například kohouta na víně. „Zažít se tu dá i Le Beaujolais, což je jeden z největších francouzských vinařských svátků a obdoba českého vinobraní,“ říká provozovatelka kavárny Marion Gourlay.

FOTO: Dotek Francie v srdci Pražských Vinohrad

Dotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - TES_7027MDotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Coq au Vin SandwicheDotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Bouillon de PouletDotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Domácí Rakytníková LimonádaDotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Tartine au prosciutto
Další fotky
Dotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Supreme De PouletDotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Quiche celýDotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Obědové Menu (1)Dotek Francie v srdci Pražských Vinohrad - _m13Baguette au prosciutto


Nepřehlédněte