Koupaliště na Petynce je po rozsáhlé rekonstrukci. Bohužel ale ještě neotvírá

7.7.2020
Fefík

Od března probíhala na Petynce rekonstrukce a modernizace venkovního plaveckého bazénu. Práce však zpozdila koronavirová pandemie, neboť vana bazénu byla objednaná z Itálie a po uzavření hranic ji nešlo dopravit do Prahy.

V rámci rekonstrukce došlo ke změně povrchu padesátimetrového plaveckého bazénu a dojezdového bazénu tobogánu.
Dále se měnily i nášlapné povrchy ochozů po obvodu, s výjimkou prostoru mezi bazénem a provozní budovou, kde proběhla výměna už dříve.
Součástí prací byla i nezbytná úprava technologických rozvodů a technologie. Při rekonstrukci firma také zmodernizovala povrch u brodítek hlavního bazénu a před vstupem na tobogán.

Pro návštěvníky jsou také připravené nové sprchy a šatny v zázemí areálu, jejich rekonstrukce probíhala od dubna. Horní tubus tobogánu je čerstvě natřený stejně jako obložení hlavní budovy a přibyly i nové opalovací rošty. V rámci příprav na letošní sezonu také provozovatel, společnost SNEO, pořídil nový aquazorbingový bazén, dva stoly na ping-pong, houpačku, dvě elektrické čtyřkolky a sedmnáct matrací, které udělají tuto dráhu bezpečnější. V areálu přibylo sedmnáct tújí a došlo k zatravnění antukového hřiště.

koupaliště petynka šestka
Koupaliště Petynka
(Šestka)


Nepřehlédněte