Kriminalita ve středních Čechách klesla skoro o 8 procent. Co za tím vězí?

26.1.2018
Ondřej Hudec

K poklesu podle něj významně přispívá současná pozitivní ekonomická situace v zemi a s tím spojený sociální systém, zejména odpovídající sociální dávky potřebným. „Stejně tak má vliv i současná eliminace recidivistů, kteří páchali trestnou činnost na území kraje,“ řekl mluvčí.

Kriminalita na Kladensku: Násilí a krádeže napříč okresem

Důležitá je prevence

Zásadním prvkem, který má vliv na vývoj kriminality, je podle Truxy i práce policistů v regionu, kde ve spolupráci s představiteli a obyvateli jednotlivých měst a obcí uskutečňují řadu preventivních akcí a projektů, které kriminalitu na místní úrovni snižují.

Středočeští kriminalisté loni řešili také několik vražd, například v Nové Vsi na Kladensku, z vraždy seniorky byl obviněn její syn. Nedávno také byla podána obžaloba na ošetřovatelku z mladoboleslavské nemocnice, zadrženou loni v březnu, která se podle obžaloby pokusila zavraždit 88letou pacientku vpichem vzduchu do žíly. Žena tehdy zemřela, souvislost s činem ošetřovatelky zatím není prokázána. Pokračuje i vyšetřování podzimní násilné smrti prezidenta golfového klubu, který sídlí v části Kouřimi Molitorov.

Kriminalita v regionu: Občany trápí krádeže i drogy

V Česku loni meziročně klesla kriminalita o 7,3 procenta na 202.303 trestných činů. Klesající trend policisté zaznamenali čtvrtý rok za sebou. Objasněno loni bylo 107.920 trestných činů, což představuje 53,3 procenta případů. Kriminalita loni klesla ve všech krajích vyjma Karlovarského a Plzeňského.

ČTK

FOTO: Policie ČR

Policie ČR - policie.czPolicie ČR - Policie ČR - policie ČRPolicie ČR - Pouta, policie, vězeň, zatčeníPolicie ČR - zbraň, pistole, policie, střelba,


Nepřehlédněte