Kroměřížské kino Nadsklepí bude po opravách znovu promítat

19.10.2021
Redakce

V kině Nadsklepí v Kroměříži skončila po dvou a půl měsících oprava vzduchotechniky. Na diváky díky tomu v kinosále čeká komfortnější a příjemnější prostředí, uvedla v dnešní tiskové zprávě Šárka Kučerová z kroměřížské radnice. Práce přišly zhruba na čtyři miliony korun. Kino začne po nucené přestávce opět promítat ve středu 20. října.

Dělníci na vzduchotechnickém zařízení vyměnili komoru plynového ohřívače, nové jsou i rozvody a otopná tělesa systému ústředního vytápění. Obměna se týkala také kabelových rozvodů, stavbaři dále osadili regulační prvky. „Sjednaná cena opravy byla 3,87 milionu korun bez DPH. Vzhledem k nutnosti provedení rozsáhlejších stavebních prací, než jsme původně plánovali, narostla konečná cena o 128 tisíc korun,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Práce začaly letos v srpna, najatá firma zakázku dokončila v polovině října. „Od konce července se kvůli opravě promítaly filmy v sále Klubu Starý pivovar. Filmové projekce se do Nadsklepí vrací od 20. října, na programu jsou v tento den dva americké sci-fi snímky Venom 2: Carnage přichází a v předpremiéře Duna,“ řekl vedoucí kina Nadsklepí Radek Neuman.

V příštích letech plánuje Kroměříž podle dřívějšího vyjádření Hebnarové investovat do rekonstrukce budovy kina Nadsklepí odhadem 35 milionů korun. Město bude usilovat o zisk evropských dotací. Plánuje opravy sklepů, střechy ale i prostoru kolem budovy, která se nachází v širším centru města.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte