• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Kultovní komedii plnou chytré a osvěžující zábavy uvede Vršovické divadlo MANA

  29.11.2023
  Renata Říhová

  Komedie, která nezklame. Hra Woodyho Allena plná vtipných, nadčasově platných hlášek o partnerství a smyslu života, která sny staví do kontrastu s životní realitou.

  To je nová inscenace Zahraj to znovu, Same, kterou od 21. prosince uvede v premiéře Vršovické divadlo MANA.

  V hlavní roli nemotorného a neurotického filmového kritika Allana, který na všechny běžné životní situace přikládá modely z hollywoodských filmů, se představí Jakub Šlégr. Skvěle mu sekundují Ondřej Černý a Henrieta Hornáčková, divákům vršovického divadla už dobře známí herci. Režisérem je zkušený divadelník Ondřej Zajíc.

  Zahraj to znovu, Same je konverzační komedií s typickým černým Allenovým humorem. „Humor Woodyho Allena je inteligentní, svěží, plný nečekaných zvratů a absurdit. Allen nepotřebuje být drsný ani vulgární. Dělá si legraci sám ze sebe, chytře a lehce. Stejně jako jeho filmy i představení bude zaručený zvedač nálady!“ zve na představení herečka Henrietta Hornáčková.

  „Komedie Zahraj to znovu, Same oslovuje široký okruh publika. Každý člověk prošel nějakou citovou krizí či bolestným rozchodem. A často jsme u toho zažili nejrůznější trapasy, průšvihy,“ popsala inscenaci dramaturgyně vršovické scény Věra Mašková. „Ti, kdo hru nebo film znají, vědí, že spolehlivě pobaví. A ti, kteří ji nikdy neviděli, by měli přijít už jen proto, že divadelní setkání s dosud žijícím klasikem obohatí jejich svět o inteligentní legraci, které je lehké propadnout,“ dodala. Inscenace je, jak říká Mašková, postavena především na výborně napsaném textu. Ten podtrhuje i nápaditá scéna Michala Syrového, která má v sobě jistou filmovou magii.

  Vršovické divadlo MANA má v současné době ve svém repertoáru patnáct vlastních inscenací. A chystá také opakování úspěšné akce Otevřená zpovědnice, jejíž součástí je scénické čtení mimořádně působivé hry Felixe Mitterera Zpověď v podání Jiřího Lábuse a Martina Dejdara. „Přestože jde o velice těžké téma sexuálního zneužívání v církvi, je o tuto akci obrovský zájem,“ řekla Věra Mašková a připomněla také, že po Novém roce budou mít premiéru dvě aktovky od Pavla Kohouta Pech pod střechou a Požár v suterénu v nastudování mladého režiséra Josefa Kačmarčíka. Zajímavostí je, že se nebude hrát v sále divadla, ale v podkrovní zkušebně a v suterénu. „Představení by mělo evokovat atmosféru bytových divadel normalizačního období, pro která byla tato díla napsána. Jeho kapacita bude omezená a půjde o zcela mimořádný divadelní zážitek,“ doplnila dramaturgyně.

  Na podzim je v Divadle MANA zahájen prodej výhodných předplatných, která se mohou stát atraktivními vánoční dárky. „Kromě dárkových voucherů máme ještě dvě tematické řady s názvem Převážně nevážně, jejíž součástí bude i nová inscenace Zahraj to znovu, Same. Druhá řada – to jsou Divadelní toulky českou minulostí s velmi zajímavými bonusy,“ vysvětlila Mašková a doplnila, že silvestrovské oslavy si diváci mohou zpestřit si ojedinělým Veselým Silvestrem s Jitkou Smutnou a jejími hosty.

  Zdroj: TZ Vršovické divadlo MANA


  Témata:

  Nepřehlédněte