Kvůli nepodařené plastice muž nedokáže tři roky zavřít levé oko

20.1.2022
Simona Knotková

Pete Broadhurst z Birminghamu podstoupil před třemi lety kosmetickou proceduru, která mu měla přinést atraktivnější vzhled. Namísto toho skončil se zdeformovaným obličejem a už třetím rokem nedokáže zavřít levé oko.

Devětasedmdesátiletý Brit byl v roce 1959 na dentálním zákroku, po kterém mu zůstaly nafouklé tváře. I to byl podle jeho slov prý důvod, proč se s ním rozešla jeho pozdější přítelkyně, se kterou měl dvě děti. „Ptal jsem se jí: ‚Proč mě opouštíš? Podívej, jak jsme šťastní.‘ Řekla mi, abych se na sebe podíval do zrcadla, že to je důvod, proč odchází. Vypadal jsem jako křeček,“ vypráví muž.

Muž dokáže pouhou vůlí měnit velikost svých zorniček

Jeho vzhled ho dlouho trápil a v roce 2018 se nakonec rozhodl podstoupit rozsáhlou operaci za 11 tisíc liber, součástí které byla plastika víček, nosu a lifting krku. První komplikace se objevily hned po zákroku, lékaři mu však tvrdili, že je to normální.

„Vypadal jsem, jako by mě někdo zbil. Bylo to příšerné, nemohl jsem zavírat oči. Celé dny mi bylo špatně, zvracel jsem a nedokázal jsem udržet moč. Hned první den jsem litoval, že jsem do toho šel,“ vzpomíná.

Zatímco ostatní potíže časem vymizely, problémy s očima zůstaly a nepomohla ani opravná operace. Broadhurst dodnes nemůže kompletně zavřít levé oko a musí spát s páskou na očích. Kvůli špatnému zraku nemůže řídit auto nebo ve volném čase střílet z pušky a neustále musí užívat kapky do očí, aby ulevil suché a podrážděné sliznici.

Naději vidí v operaci v Turecku, která ho čeká v letošním roce. Ostatní varuje, aby nedopadli jako on. „Ať už svou důvěru vkládáte do kohokoliv, třeba i do toho nejlepšího chirurga, prosím, buďte opatrní, protože vám to může zničit život,“ vzkazuje.

Zdroj: Daily MailNepřehlédněte