Lázeňská sezóna začíná! K návštěvě zvou Konstantinovy Lázně

12.5.2022
Andrea Jančová

Jediné lázně Plzeňského kraje zvou k návštěvě na speciální program. V Konstantinových Lázních požehná v sobotu 21. května Prusíkovu prameni plzeňský biskup Tomáš Holub. Symbolicky tak odstartuje letošní 219. lázeňskou a turistickou sezónu na Konstantinolázeňsku. 

Dospělí se mohou těšit na řemeslný jarmark, hudební vystoupení, komentovanou jízdu veteránů, přehlídku bižuterie Jablonexu, vernisáž výstavy obrazů Ivana Mládka či křest knihy Oldřicha Dudka; děti pak na loutkové divadlo, výtvarné dílničky či lanové aktivity. Vyvrcholením bude večerní vystoupení Banjo Bandu Ivana Mládka a závěrečná ohňová show Cirkusu Céres ve 21.30. Pro cestu z Plzně a zpět mohou zájemci využít speciálně vypravený historický motorový vlak Hurvínek. Odjíždí z hlavního nádraží v Plzni v 9.13, z Konstantinových Lázní odjede zpátky do Plzně ve 22.00.

„Připravili jsme i komentované prohlídky balneologického provozu, kde provedeme návštěvníky Lázeňským domem Prusík a na místě jim ukážeme, jaké léčebné i relaxační procedury mohou klienti našich lázní absolvovat,“ uvedla ředitelka akciové společnosti Léčebné lázně Konstantinovy lázně Dana Jurásková. Připomněla, že kromě jiného mají velký úspěch nově zavedené suché masážní vany a rašelinové zábaly. 

Konstantinovy Lázně

Léčebné lázně Konstantinovy lázně jsou jedinými lázněmi v Plzeňském kraji. Lidé se zde léčí zejména po vážných operacích srdce a operacích velkých kloubů, tedy kyčlí, kolen a ramen. Jezdí sem rovněž klienti na relaxační pobyty. „Za rok evidujeme přibližně 70 tisíc přenocování, z toho zhruba 70 procent představují ta, které hradí klientům zdravotní pojišťovny, zbytek jsou samoplátci,“ uvedla Dana Jurásková. V osmi lázeňských domech mají klienti k dispozici 305 lůžek, stará se o ně přibližně stovka zaměstnanců. 

Manažer destinace Český Západ Jan Florian uvedl, že nová turistická sezóna začíná nejen na Konstantinolázeňsku, ale v celém regionu Český Západ, jenž je od loňského září certifikovanou turistickou destinací Czech Tourism. „Chceme pozvat návštěvníky nejen do Konstantinových Lázní, na Krasíkov či Gutštejn, ale také na místa méně známá, a současně upozornit i na další cíle v našem regionu, jako je tradice pivovarnictví v Chodové Plané, pestrý kulturní program v Plané, historie ve Stříbře, fenomenální klášter v Kladrubech či rekreační oblast okolo přehrady Hracholusky,“ dodal Florian.

zdroj :vz,TZ Konstantinovy Lázně


Témata:

Nepřehlédněte