Lepší život ve městě. Projekty navrhli sami obyvatelé Sokolova

9.4.2020
Redakce

O jaké projekty jde, chce město zveřejnit až po jejich prezentaci. „Počítáme s tím zhruba do poloviny dubna,“ řekl Meluzín. Z vyčleněné částky lze uskutečnit jeden, maximálně dva projekty.

„Odbor finanční a školství doporučuje v současné situaci se s návrhy seznámit a odložit hlasování o jejich uskutečnění na září,“ řekl Meluzín. Podle něj je to především kvůli současné nejistotě ohledně příjmů města.

Navrhovaný projekt participativního rozpočtu musí být uskutečněn na veřejném prostranství nebo ve veřejně přístupné budově, a to na majetku ve vlastnictví města. Maximální částka musí zahrnovat náklady na vlastní realizaci a nezbytné náklady na související projektovou, případně jinou dokumentaci.

Omezení vjezdu do lázeňské zóny. Ve Varech instalují sloupky

Participativní rozpočet mají už několik let například v Karlových Varech, kde se konají pravidelná fóra s obyvateli. Chebu se zavedením participativního rozpočtu pomáhá organizace Agora CE, která má zkušenosti s podobnými projekty i v mnoha dalších městech. O investicích mohou spolurozhodovat také obyvatelé v Mariánských Lázních.

vera/čtkNepřehlédněte