• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Letadlem z Prahy až do americké Filadelfie? Spojené státy zavádí pravidelnou linku. Poletí každý den

  20.3.2018
  Bohumil Brejžek

  Největší letecká společnost na světě American Airlines zahájí v pátek 4. května pravidelné letecké spojení mezi Prahou a letištěm Philadelphia International Airport. Nová linka s Boeingem 767-300 nabídne v letních měsících více než 2 800 míst týdně.

  „Zavedení nové linky z Prahy do Filadelfie je jasným důkazem, že to v American Airlines myslíme s růstem na mezinárodním poli a posílením přítomnosti v Evropě rozhodně vážně“, uvedl vrchní viceprezident pro mezinárodní přepravu a přepravu zboží Jim Butler.

  Letadla nám tu budou lítat přímo nad hlavou, zlobí se místní z Vodochod

  „Filadelfie je naším největším uzlovým letištěm na severovýchodě USA a může tak cestujícím z Prahy nabídnout široký výběr při přestupu na linky do dalších destinací v Severní Americe či Karibiku,“ pokračoval. Z Filadelfie se totiž lze vydat až do 160 dalších destinací v USA, Kanadě, Karibiku či Latinské Americe.

  FOTO: Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines

  Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines letadloZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American AirlinesZ Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines
  Další fotky
  Z Prahy rovnou do americké Filadelfie se společností American Airlines - American Airlines

  Let plný pohodlí

  American Airlines chce svým zákazníkům cestování po světě co nejvíce zpříjemnit a na zlepšování služeb již vynaložila asi polovinu z plánovaných tří miliard dolarů. Investuje například do plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“, zajištění mezinárodního přístupu k síti Wi-Fi, rozšíření možností palubního zábavního systému a zvýšení počtu elektrických zásuvek, redesignu letištních salonků po celém světě a v neposlední řadě také do rozšiřování sortimentu zdravého jídla, koktejlů a dalších pochutin.

  Jídlo od michelinského kuchaře

  Na palubě je v obchodní třídě připraveno 28 plně polohovatelných sedadel typu „lie-flat“ v konfiguraci 1–2–1 s přístupem z uličky a pro každého cestujícího i tablet Samsung Galaxy s nejnovějšími filmy, populárními televizními programy, hrami, hudbou a úryvky z knižních bestsellerů. Cestující v obchodní třídě budou mít k dispozici i mezinárodní prémiová menu společnosti American Airlines, na jejichž přípravě se podíleli britský michelinský šéfkuchař Mark Sargeant a jeho světoznámý kolega Maneet Chauhan. V hlavní kabině je připraveno 21 extra sedadel s větším prostorem pro nohy.

  Noční vlaky budou jezdit za Prahu

  Jak připomněl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř, „minulý rok cestovalo mezi Prahou a Severní Amerikou meziročně o 53,45 procent cestujících více než v roce předcházejícím“. Zavedení nové linky lze proto jenom uvítat. American Airlines zahájí 4. května i další sezónní linky, a to z Budapešti do Filadelfie a z Benátek do Chicaga.  Nepřehlédněte