Tak začalo v úterý taktické cvičení nehody záchranářů. Součástí byla nehoda malého sportovního a vyhlídkového letadla na leteckém dni. Zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.
Základním zadání taktického cvičení bylo nacvičit spolupráci zapojených složek při mimořádné události a především zdokonalit zásah při hromadném postižení osob.
Dále všechno probíhalo tak jako při skutečné havárii. „Ranění“, věrně namaskovaní lidé leželi většinou na ploše letiště a operační střediska složek IZS vyslala ihned po přijetí zprávy na místo události své síly a prostředky, které se okamžitě zapojily do záchrany zraněných osob.
Bezprostředně po příjezdu zřídil velitel zásahu svůj štáb a rozdělil plochu letiště na několik sektorů. Ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou SČK rozdělil raněné podle charakteru a závažnosti jejich poranění. Ranění byli po neodkladné péči převezeni z místa havárie.
„Při mimořádných událostech, kdy se na místě nachází velké množství postižených osob, je nezbytné provést rychlé zatřídění, které efektivně zkrátí dobu předání raněných do odpovídajícího zdravotnického zařízení. Do našeho zásahu se zapojily dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci, dvě posádky rychlé lékařské pomoci a jedna posádka ve vozidle, která simulovala zásah letecké záchranné služby,“ říká Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky.




















