Levhartice na palubovce USK Praha vysoko prohrály, poprvé v sezóně inkasovaly stovku

30.1.2023
Redakce

Se čtyřmi výhrami za sebou v zádech vyrazily chomutovské basketbalistky do hlavního města, kde je čekala konfrontace s euroligovým hegemonem Chance ŽBL. Hráčky USK od úvodního rozskoku potvrzovaly své kvality, takže ke 259. vítězství mezi tuzemskou elitou bez přerušení nakročily už v zahajovacím dějství. Pražanky nakonec zvítězily 125:50, což znamená pro svěřenkyně Jozefa Rešetára nejnižší bodové konto sezóny.

Severočešky zaznamenaly první bod po necelých dvou minutách hry, kdy Pollardová proměnila jeden trestný hod. Domácí tým měl v tu chvíli na kontě bodů už devět. Američanka v chomutovských službách přidala ještě úspěšnou střelu z pole, takže Pražanky vedly o deset bodů poprvé až ve čtvrté minutě zápasu.

Ještě před prvním klaksonem narostl rozdíl mezi oběma týmy na dvaatřicet bodů, takže ve zbývajících třech hracích obdobích se řešila už jen výše vítězství domácího souboru, který opanoval nakonec všechny čtvrtiny. „V celé šířce se projevila kvalita USK, který je odskočený od zbytku ligy,“ začal Jozef Rešetár ohlédnutí za duelem. „Jsem rád, že jsme prohráli celkem přijatelným rozdílem a splnili jsme cíl, který jsem před zápasem měl. Navíc nám domácí gratulovali, že jsme dali dost bodů,“ pokračoval slovenský kouč.

V prvním případě měl na mysli fakt, že výhra účastnic Euroligy byla jen dvouciferná. Oním cílem bylo nastřílet padesát bodů, což se jevilo reálně, protože Levhartice v minulém ročníku v obou vzájemných soubojích překročily hranici šedesáti bodů. „Tentokrát jsme měli nízkou úspěšnost střelby, přestože pokusů jsme si vypracovali dost, ale je třeba brát v potaz kvalitu bránících hráček,“ srovnával chomutovský kouč.

Ten byl po utkání i přes porážku spokojený, přestože si byl vědom i rezerv, které musí se svými hráčkami odstraňovat. „Jsem rád, že holky zápas nezabalily a všechny do jedné včetně těch, co tolik prostoru nemívají, ho odbojovaly po celou dobu,“ potěšilo Jozefa Rešetára. „Na trénincích budeme muset pracovat na odstavování při doskoku a rychlosti výpomoci při bránění. Jde o soubor činností, které na sebe navazují,“ připojil jedním dechem.

Zkušený stratég se musel obejít bez nemocné Valentýny Kadlecové, takže chomutovský střelecký prapor držela pouze devatenáctibodová NaJai Pollardová. Na druhé straně se na dvouciferné konto dostala šestice hráček. Nejčastěji zapisovaly body dvě křídelnice či pivotky z anglicky mluvících zemí – Britka Temitope Fágbénléová (27) s Američankou Brionnou Jonesovou (24).

Porážku o sedmdesát pět bodů by podle šéfa realizačního týmu Levhartic mělo družstvo psychicky ustát i z důvodů, že v posledních letech se ve střetnutích USK Praha v domácí soutěži řeší spíš výše skóre. „Naše holky jsou vyspělé a inteligentní, takže vnímají rozdíl ve složení a hře obou týmů,“ uzavřel Jozef Rešetár s tím, že by rád, aby se tým i v domácí odvetě, která se bude hrát nezvykle dopoledne, přehoupl přes padesát bodů.


Témata:

Nepřehlédněte