Lidé umírají kvůli selfíčkám. Po konci lockdownu se jejich počet navýšil

5.10.2021
Simona Knotková

Pro dobrou fotografii na sociální síť se někteří lidé nebojí riskovat život. V posledních letech nabral na intenzitě smutný trend úmrtí souvisejících s pořizováním selfie.

Britská poradenská společnost Rhino Safety vypracovala studii, ve které prozkoumala všechny známé případy úmrtí, kdy bylo příčinou pořizování autoportrétů. Zjistila, že po konci lockdownu se tento smutný trend znovu navýšil. Po loňských 7 případech zemřelo letos už 24 lidí ve snaze pořídit si dokonalou fotografii.

Rodinný výlet skončil tragédií. Žena spadla z útesu, zatímco ji nevlastní syn natáčel

Mezi nejčastější příčinu celkově patří pády. Dalšími důvody bylo utopení, smrt v dopravním provozu či po zásahu elektrickým proudem. Nejvíce podobných případů bylo zaznamenáno v Indii a mezi oběťmi jsou ve větší míře zastoupení muži.

Podle ředitele Rhino Safety Simona Waltera bude počet „selfíčkových úmrtí“ v příštích letech pravděpodobně ještě stoupat. V postlockdownové době mají lidé potřebu dohnat věci, které kvůli sociální izolaci zanedbali, včetně potřeby cestovat.

Tančila před mobilem a pak přišel osudový pád. Jeřábnice natočila svou vlastní smrt

„Pokud nás uplynulých 18 měsíců něčemu naučilo, tak potom tomu, že pobyt venku je nepostradatelný pro naše fyzické a mentální zdraví. I když sociální sítě mohou být skvělým místem k propojení se s lidmi z celého světa, tlak, který je na lidi vyvíjen, je nutí riskovat a vytvářet vzrušující obsah, který může skončit tragédií. Více než když jindy je důležité zamyslet se nad riziky, která hodláme podstoupit, a zda selfie skutečně stojí za ztrátu života,“ uvedl ve svém prohlášení.

Zdroj: Rhino SafetyNepřehlédněte