Lidé z Prahy 8 chtějí naučnou stezku v Bohnicích nebo obnovu fontány na Palmovce

27.11.2017
Fefík

10 milionů. Jak se rozdělí? Vyšlo na 20 projektů

Praha 8 vyčlenila na příští rok 10 milionů korun na podporu projektů, které navrhli samotní obyvatelé dané městské části. Každý zájemce o hlasování měl k dispozici devět kladných a čtyři záporné hlasy, kterými mohl projekt podpořit nebo odmítnout. Podpořeny budou ty projekty, které získaly nejvíce hlasů. Do desetimilionové částky se jich nakonec vešlo 20 z celkem 28.

Stromovka prošla největší rekonstrukcí za poslední desítky let. Podívejte se, jak nyní vypadá

Polovina chtěla klubovnu pro skauty

„Polovina všech hlasujících podpořila projekt přestavby bývalé sauny v areálu MŠ Dolákova na klubovnu pro skauty. Ten získal po sečtení kladných a odečtení záporných celkem 1 801 hlasů,“ říká k výsledkům místostarosta Prahy 8 Petr Vilgus.

„Díky hlasování také víme, že příští rok budeme např. budovat skatepark, rozšíříme naučnou stezku Bohnice, obnovíme dětské hřiště v Batličkově ulici, nebo fontánu na Palmovce. Kromě toho se díky návrhům a hlasování občanů pustíme také do obnovy zeleně podél komunikace Pobřežní a Rohanské nábřeží, zastřešování dětských hřišť a výměny městského mobiliáře u metra Křižíkova,“ doplňuje místostarosta Vilgus.

Tajná stanice metra. K čemu ji komunističtí papaláši chtěli použít?

Hlasující nepodpořili například revitalizaci Libeňské zdi, nebo vybudování betonových stolů na ping-pong v Kaizlových sadech.

„Neznamená to však, že všechny projekty budou dokončeny v roce 2018. U mnohých z nich nás čeká ještě běh na dlouho trať spojený s projektovou dokumentací, výběrovými řízeními atd. Z částky 10 milionů zbývá necelých 176 tisíc korun, které využijeme právě k pokrytí výdajů spojených s realizací,“ uvádí místostarosta Matěj Fichtner.

FOTO: Lidé z Prahy 8 chtějí naučnou stezku v Bohnicích nebo obnovu fontány na Palmovce

Lidé z Prahy 8 chtějí naučnou stezku v Bohnicích nebo obnovu fontány na Palmovce - 1 verez 1Lidé z Prahy 8 chtějí naučnou stezku v Bohnicích nebo obnovu fontány na Palmovce - 2 verze 1Lidé z Prahy 8 chtějí naučnou stezku v Bohnicích nebo obnovu fontány na Palmovce - 3 verze 2


Nepřehlédněte