Lyžařka vlezla do přísně chráněné Čertovy rokle. Odhalily ji sociální sítě

19.5.2022
Redakce

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) při postihování neukázněných návštěvníků čerpá informace o porušování zákona o ochraně přírody a krajiny stále častěji i ze sociálních sítí. Zatím poslední takový případ se stal minulý týden, kdy pravděpodobně dva lidé zdolali přísně chráněnou Čertovu rokli na Studniční hoře v Obřím dole. Ženě, která se pochlubila na sociálních sítích, hrozí pokuta až 100 tisíc korun.

Čertova rokle je v nejpřísněji chráněné části národního parku. Podle Správy KRNAP není pochyb o tom, že se žena pohybovala právě v Čertově rokli.

„Vedli jsme zkrácené správní řízení, které jsme již ukončili vydáním příkazu. Pokuta za tento přestupek může být až do 100 tisíc korun. Verdikt není pravomocný. Pokud by proti příkazu podala takzvaný odpor, začne běžet klasické správní řízení s výslechy, předkládáním důkazů a podobně,“ řekl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Podle České televize jde o lyžařku a donedávna českou reprezentantku v běhu na lyžích Sandru Schützovou, která na otázku, odkud snímky jsou, odmítla odpovědět s tím, že jsou z ČR, ale ne z Krkonoš. Snímky ze sociálních sítí již zmizely.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte