Magistrát propouští 160 zaměstnanců. A propouštět bude i příští rok

18.10.2021
Redakce

Praha 18. října (ČTK) – Pražský magistrát snižuje od 1. listopadu počet zaměstnanců. Propouštění se týká v této fázi asi 160 lidí z celkového počtu zhruba 2300 zaměstnanců. Na odstupném úřad lidem s výpovědí zaplatí asi 12,5 milionu korun. Vybraní zaměstnanci výpovědi v uplynulých měsících již dostali a do konce října jim plyne výpovědní lhůta. Další propouštění přijde v příštím roce.

Městští radní dnes schválili, že úřad zruší zhruba 88 tzv. systemizovaných míst a nově jich bude přibližně 2248. Výpověď dostávali lidé ve všech magistrátních odborech. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) letos v červnu řekl, že cílem vedení města je ušetřit provozní výdaje. Předpokládaná úspora by měla ročně dosáhnout až 180 milionů korun.

Vedení města v minulosti deklarovalo snahu snížit počet zaměstnanců do konce roku 2022 o deset procent. Záměr schválili i zastupitelé. Letos propustí sedm procent lidí a zbylá tři procenta v příštím roce. Propouštění se netýká zaměstnanců se smlouvou na dobu neurčitou, jejichž platy jsou hrazeny ze zdrojů mimo rozpočet města.

Další změny v úřadu zatím vedení města nechystá. V uplynulých letech magistrát slučoval či rozděloval několik odborů.

čtk/jikNepřehlédněte