• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Makléřka měla skončit v betonu. Za přípravu vraždy padla podmínka

  19.1.2023
  Simona Knotková

  Podmíněný trest uložil ve středu Krajský soud v Plzni jednačtyřicetileté Gie Daniele Veselé z Karlových Varů obžalované z přípravy vraždy karlovarské makléřky. Ženě hrozil až výjimečný trest, státní zástupce jí navrhoval 11 let vězení. Od soudu nakonec odešla s tříletým trestem podmíněně odloženým na zkušební dobu pěti let s dozorem, řekla mluvčí soudu Jana Rubášová. Rozsudek není pravomocný, protože státní zástupce se proti němu na místě odvolal.

  Veselá si podle obžaloby chtěla loni v květnu najmout na vraždu své známé makléřky devětačtyřicetiletého muže, který byl v 90. letech odsouzen na 15 let za zosnování vraždy manželky majitele Discolandu Sylvie Ivana Jonáka a o několik let později na víc než deset let za loupež a postřelení muže v Brně. Veselá mu podle žalobce dávala informace o padesátileté makléřce, žádala ho, aby ženu před smrtí donutil převést peníze z účtů pod hrozbou, že zabije jejího syna, a instruovala ho, jak vraždu správně provést. Radila mu například, že části těla zavražděné ženy má zalít do betonu a hodit do jezera Medard, že má dokonale zničit mobil makléřky a že si má dát pozor, aby nikde nenechal stopy své DNA, stojí ve spise. Muž předstíral, že vraždu provede, ale vše nahlásil policii.

  Veselá u soudu tvrzení obžaloby popřela. Muž, kterého si podle spisu chtěla na vraždu najmout, za ní podle jejích slov stále jezdil. Jednou po ní chtěl, aby mu sehnala někoho, kdo pro něj bude vařit ve velkém drogy, potom po ní chtěl, aby mu pomohla sehnat samopaly, granáty a velké množství nábojů, vypověděla loni u soudu. Tvrdila, že se jí svěřil, že v minulosti byl velký mafián a gangster, který strávil ve vězení hodně let, ale prý se polepšil. Nahrávky s instrukcemi k vraždě vysvětlila soudu tak, že muž po ní chtěl, aby mu vyprávěla o násilných činech, o přípravě vraždy, o likvidaci těla, protože ho mluvení o násilí vzrušuje. Začal za ní prý jezdit v neprůstřelné vestě a se zbraní a nutil ji, aby s ním jezdila po městě a k jezeru Medard a vyprávěla mu představy o zabití.

  „Nejsem typ člověka, který by dokázal zabít. Byly to jen hloupé, nechutné věci. Bála jsem se ho. Takovému člověku neřeknete ne, snažíte se udělat, co chce, a doufáte, že spolu budete zadobře,“ vypověděla loni u soudu. Přiznala, že makléřku nemá ráda, nikdy by ale po nikom nechtěla její vraždu.

  Zdroj: ČTK


  Témata:

  Nepřehlédněte