Malou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava

29.11.2017
Andrea Cerqueirová

Zpěvačka, která je známá především jako sólistka sboru Fine Gospel Time, který založila v roce 1999, ukázala, že to umí roztočit i sama. Daří se jí nejen udržet pozornost publika, ale i pobavit. Přitom před recitálem měla trému. „Měla jsem z toho hrůzu, říkala jsem si, že je drzost pozvat lidi, aby dvě hodiny koukali jen na mě,“ říkala.

Natalie Imbruglia přiveze do Čech největší hity i poslední desku. Vyhrajte lístky na koncert!

Obeplula celý svět

Malá dáma s velkým hlasem, tak Zuzanu Stirskou přezdívali v zahraničí, kde léta zpívala. Při komorním recitálu suverénně vystřihla spirituály, gospely, šansony, muzikálové melodie i jazzové skladby. V mezičase vyprávěla o svém hudebním životě – o začátcích v divadle Semafor nebo o zpívání v Německu, kde naučila publikum, které nesedí způsobně v řadách, ale u stolků a klábosí, že u vystoupení se nemluví. Zajímavou kapitolou jejího profesního života bylo zpívání na zaoceánských lodích, kdy obeplula takřka celý svět, včetně například Antarktidy. Při vyprávění nechybí její pověstný sarkasmus.

Muzika mne nikdy nepřestala bavit, říká Michal David

Při komorním recitálu zazpívala písničky známé i z vlastního repertoáru, v češtině, angličtině i němčině. Milým oživením byla její čivava Wifi, která se Stirskou část recitálu na pódiu strávila. Stirská to vtipně odůvodnila tím, aby se tam necítila tak sama, když je jinak zvyklá mít za sebou obrovský sbor malých, starých, tlustých i tenkých. Čivava si občas zavyla, jednou vykonala pod klavírem i svou potřebu, což se neobešlo bez hlasitého smíchu publika. Příště Stirská vystoupí zase s Fine Gospel Time, na vánoční party, která se uskuteční odpoledne i večer v sobotu 16. prosince v Divadle U Hasičů.

FOTO: Malou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava

Malou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava - foto 1_koncert Semafor_Petr SankotMalou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava - foto 2_koncert Semafor_Petr SankotMalou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava - foto 3_koncert Semafor_Petr SankotMalou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava - foto 4_koncert Semafor_Petr SankotMalou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava - foto 5_koncert Semafor_Petr Sankot
Další fotky
Malou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava - foto 6_koncert Semafor_Josef Louda


Nepřehlédněte