Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět

22.11.2017
Andrea Cerqueirová
Další fotky

„Jedná se o originální projekt, který umožní V.I.P, našim i světovým osobnostem, namalovat unikátní technikou-metodou-obrazy, které by jako „nemalíři“ takto nikdy nenamalovali. Jejich vlastní tvorbou vzniknou originální díla, která signací podpisů budou vzácnou sběratelskou příležitostí. Zároveň tím tak zanechají, vedle své klasické umělecké tvorby, další odkaz své výjimečnosti,“ uvedl pro Náš REGION předseda společnosti Golden Blot a spoluzakladatel projektu Jiří Oplt.

Patronka projektu Kateřina Brožová v rámci slavnostního zahájení uvedla, že se tak V.I.P. osobnosti přihlásí nejen ke své lidské odpovědnosti, ale i k rozhodování o tom, jak bude dál vypadat život na planetě, což dělají podporou nadacím a projektům po celém světě.

Gentlemanství je dnes spíše výjimkou, říká Michal Dlouhý

Součástí slavnostního zahájení se stalo ztvárnění výtvarného návrhu ceny Golden Blot. Hosté vytvořili kaňky coby základ návrhu pro výrobu ceny, která má čtyři základní kategorie. Národní cena je určena pro ocenění děl a osob organizací v jednotlivých zemích zapojených do projektu. Evropská cena je určena pro ocenění v rámci zemí EU. Zlatá cena je udělována světovým osobnostem a společnostem. Diamantová cena je udělována zakladateli projektu.

První slavnostní „kaňky“ vytvořili například velvyslanec Bulharska v ČR Lačezarev Petkov, zástupkyně chorvatského velvyslanectví Stjepanka Nnenadič, zástupce ázerbájdžánského velvyslanectví Fahri Karimi, zástupce rady vlády pro Agendu 2030 v ČR Zdeněk Pernes a další. Agenda 2030 je program OSN pro rozvoj v letech 2015-2030, navazuje na agendu Rozvojových cílů tisíciletí a obsahuje sedmnáct cílů udržitelného rozvoje.

Tátovi šli soudruzi po krku! Protekci jsem nikdy neměl, říká Jan Hrušínský

„Důležitou činností projektu je také umožnit malovat osobám nevidomým, a to českou unikátní a světovou metodou pana Dino Čeča. Jedná se o naprosto unikátní techniku, která umožní nevidomým občanům celého světa realizovat se v dalším hodnotnějším životě a k rozvoji uměleckých aktivit,“ uvedl Oplt.

FOTO: Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět

Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahuMalování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 10Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 9Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 8Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 7
Další fotky
Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 6Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 5Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 4Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 3Malování na Kampě! Osobnosti v čele s Kateřinou Brožovou vytvářely kaňky pro lepší svět - malování pro prahu 2


Nepřehlédněte