Městští strážníci vyháněli netopýry, chytali kunu i prchajícího klokana

24.8.2022
Roman Kořinek

Zatímco karlovarští strážníci byli v uplynulých dnech voláni k netopýrům, poštolce a zaběhnuté kuně, v Ostrově se museli postarat o mládě veverky a na dva pokusy chytat klokana. Podle mluvčí Městské policie Karlovy Vary Nikoly Záhorové ale hlídky nejčastěji v terénu řeší zaběhnuté psy.

„Při výkonu služby se však naši strážníci setkávají i se zvířaty v přírodě volně žijícími. Během prázdnin strážníci vyjeli za netopýrem, který v zaskleném balkonu hledal místo vhodné k zahnízdění. Jeho nápad se však úplně nezamlouval oznamovatelce a tak přivolaný strážník lodžii otevřel a netopýr odletěl. Při nedávné kontrole Vřídelní kolonády zase našli strážníci poštolku. Po konzultaci se Záchrannou stanicí byl opeřenec vypuštěn zpět do volné přírody,“ popisuje mluvčí městské policie.

Za dalším případem vyjela hlídka do lázeňského hotelu. Do pokoje vběhla hbitá kuna, kterou odchytili ještě hbitější strážníci. Zvíře také vypustili zpět do svého přirozeného prostředí.

„A pokud jsme netopýrem začali, tak netopýrem i skončíme. V minulých dnech musela hlídka vyjet v půl třetí ráno na pomoc osmasedmdesátileté obyvatelce do Drahovic. Té do bytu vletěli netopýři a ona si s nimi sama nedokázala poradit. Strážníci nezvanou noční návštěvu vyhnali ven do tichem nerušené noci,“ dodala Nikola Záhorová.

Na služebnu Městské policie Ostrov zase před několika dny přinesl mladík v doprovodu své matky mládě veverky, které bylo převezeno do ostrovského Macíku, kde se o něj rádi postarají. Za připomenutí ale určitě stojí nedávný hon na klokana, který nejprve strážníkům pláchnul v Horním Žďáru, když nečekaně přeskočil plot a zmizel v lesním porostu. Za pár dní se objevil v Ostrově, kde již na další útěk nedostal šanci, byl lapen a vrácen majitelce z Jáchymova.

Zdroj: vz/mpNepřehlédněte