Mladík se pokusil o znásilnění v metru, oběť zachránila kolemjdoucí. Policie pátrá po pachateli

14.9.2021
Redakce

Neznámý útočník 6. září, krátce před druhou hodinou odpolední, sexuálně napadl jednu z cestujících přímo ve vagonu metra na lince B. K ženě přistoupil v průběhu jízdy mezi stanicemi Národní třída – Můstek a požádal ji, jestli by jí mohl sáhnout na hýždě, že jde pouze o sázku s kamarády. Když žena striktně omítla, naléhal dál a poté se na ženu přitiskl celým tělem, vyhrnul jí šaty a třel se o ní svým rozkrokem. Napadená se intenzivně bránila, avšak sevření útočníka bylo velmi silné. Na pomoc jí přispěchala náhodná spolucestující, které se podařilo útočníka odtrhnout a v další stanici ho vystrčila ze soupravy ven.

Kriminalistům se podařilo zajistit kamerové záznamy, na kterých je podezřelý muž velmi dobře zachycen. Jedná se o mladého muže hubené postavy, který měl tmavé vlasy střižené nad obočí a na očích měl nasazené dioptrické brýle s černými obroučkami. V době útoku byl oblečen do žluté mikiny, modrých kalhot a na zádech měl černý batoh.

Policie žádá případné svědky této události, aby se přihlásili na policii. Muži hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin znásilnění až pětiletý pobyt za mřížemi.

Zdroj: Policie ČRNepřehlédněte