Moravské nemocnice jsou přetížené. Pomoc nabídla Praha

23.11.2021
Redakce

Praha nabídla hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Na svém Twitteru to dnes uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib. Podle mluvčí záchranné služby hlavního města Jany Poštové je pro převozy připravený vůz Fénix, kterým v dřívějších dobách do pražských nemocnic z ostatních krajů pražští záchranáři převezli okolo 80 pacientů nakažených covidem-19.

„Praha může zajistit hromadný převoz pacientů z přetížených moravských nemocnic do Prahy. Informoval jsem o tom dnes hejtmany moravských krajů. Nechal jsem připravit do režimu stand-by speciální vůz pražské záchranky Fénix, který převeze najednou až 12 pacientů na kyslíku,“ uvedl na sociální síti primátor české metropole.

Poštová ČTK sdělila, že o převoz do nemocnic v Praze zatím nemocnice z jiných krajů nepožádaly, pražští záchranáři jsou ale na případné požadavky připravení. Zatím podle mluvčí pražské nemocnice pacienty s covidem-19 neodmítají.

Na hraně své kapacity jsou například nemocnice na jižní Moravě, jak v pondělí uvedl jihomoravský hejtman Jan Grolich. Na jižní Moravě už v nemocnicích pomáhá 39 vojáků, nastoupilo také osm hasičských zdravotníků a pomoc avizovali i policisté. Vojáci nyní pomáhají například i nemocnicím v Libereckém kraji a ve Zlínském kraji.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte