Mosty v Horních Počernicích jsou ve špatném stavu. Jeden půjde k zemi na jaře, druhý ho bude nejspíš následovat

23.12.2018
Fefík

Všechny mosty v majetku TSK (Bystrá přes D10 na Satalice), Ve Žlíbku (přes D10 na Radonice) a Božanovská (přes D11) jsou ve špatném stavu. Podle předběžných informací, které radní získali na schůzce se zástupci Odboru životního prostředí a dopravy Prahy 20, TSK, Policie ČR, ROPIDu a Prahy 19, by měl být omezen provoz na mostu Bystrá pro vozidla nad 16 tun s podmínkou semaforem řízeného kyvadlového provozu prostředkem mostu. Mosty Žlíbek a Božanovská jsou v omezení na 12 respektive 14 tun.

Na jaře roku 2019 se tedy očekává demolice mostu Bystrá a výstavba nových mostních konstrukcí. Demolice mostu Božanovská bude, podle všeho, následovat. Most Ve Žlíbku by se měl opravit.
V majetku městské části je most Na Svěcence (přes D11 na Dolní Počernice). „V tomto případě jsme požádali dopisem magistrát o to, aby most Na Svěcence včetně komunikace převzal do své správy. V této chvíli odborníci intenzívně hledají možné objízdné trasy. Snažíme se spolu s nimi a příslušnými úřady najít co nejvhodnější objízdnou trasu zejména pro nákladní vozidla tak, aby jejich průjezd obydlené části Horních Počernic zatížil co nejméně.“ Bohužel to dopravu v Horních Počernicích ještě více zkomplikuje.

FOTO: Mosty v Horních Počernicích

Mosty v Horních Počernicích - Most – Horní PočerniceMosty v Horních Počernicích - 0 hppppMosty v Horních Počernicích - 2-400×300Mosty v Horních Počernicích - 2hpppMosty v Horních Počernicích - 3hp
Další fotky
Mosty v Horních Počernicích - 1 hp,


Nepřehlédněte