Mrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu

27.11.2017
Soňa Brunnerová

Ojedinělé přeháňky deště se sněhem můžeme čekat na území Prahy a středních Čech v pondělí. Jinak bude zataženo, postupně oblačno až polojasno. Ve večerních hodinách směrem ze západu přijde zatažená obloha a postupně i občasný déšť. Denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 5 stupni Celsia.

Zajímají vás teplotní rekordy? Podívejte se do naší fotogalerie.

Noční teploty z pondělí na úterý se budou pohybovat nad nulou, konkrétně mezi 4 a 1 stupněm. Nebe bude zatažené, občas zaprší nebo bude mrholit, srážky ale ustanou a objeví se jen místy.

Pověstné Vánoční trhy v Praze začínají. Zjistěte, kde letos nasát jejich atmosféru

V úterý přes den se slunce nedočkáme, protože bude většinou zataženo a místy se objeví slabý den nebo mrholení. Teploty budou oproti pondělí mírně vyšší, budou se pohybovat mezi 4 a 7 stupni Celsia. Přes den bude foukat čerstvý vítr z jihozápadu v rychlosti 4 až 8 m/s.

FOTO: Mrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu

Mrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu - Zmrzlá voda, listy, ledMrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu - 27.listopad, teplotní rekordyMrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu - 28. listopad, teplotní rekordyMrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu - 29. listopadMrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu - 30. listopad
Další fotky
Mrazu se už nevyhneme, sněžit bude zatím poskrovnu - 1. prosince

Středeční obloha by podle meteorologů měla být oblačná až zatažená, ojediněle (zejména na východě) hrozí déšť nebo přeháňky, které k večeru mohou být sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 3 až 0 stupni Celsia a nejvyšší denní teploty v rozmezí 2 až 5 stupňů.

Vánoce na sněhu, nebo na blátě? Známe odpověď

Ve čtvrtek by se mělo mírně ochladit a většinou bude zataženo a ojediněle se objeví sněhové přeháňky, které během dne mohou být smíšené. Noční teploty se budou pohybovat mezi +1 až -1 stupněm Celsia. Denní teploty nebudou na území středních Čech a Prahy o moc vyšší, protože vystoupají maximálně ke 2 až 4 stupňům.

„Přijdou-li větry s Ondřejem, dobré zimy se nadějem.“

„Když na Ondřeje sněží, sníh dlouho poleží.“

„Svatý Ondřej dělá led a svatý Jiří jej láme.“

Na konci týdne v noci bude mrznout a místy bude slabě sněžit. Zatím je známá předpověď pro celou republiku. Meteorologové předpovídají, že první prosincový den bude převážně oblačno. Noční teploty klesnou k -1 až -5 stupňům a denní teploty se v pátek budou pohybovat od – 1 do +3 stupňů.

„Když mráz na prvního prosince, vyschne nejedna studnice.“

Vánoční strom pro Prahu je na cestě. Od kdy ho budete moci obdivovat na Staroměstském náměstí?

ČHMÚ

TIP na víkend

Parní vlak s Mikulášem vyjede ze Smíchova v prvním prosincovém víkendu. Podívat se v něm můžete i na KarlštejnNepřehlédněte