15℃
Dnes je 18. srpen , svátek má Helena

Multižánrový festival Vyšehraní se přestěhoval do Žižkostela. Předvede se Lipa, Hrzánová, Redlová nebo Ivan Hlas Trio

Jako obvykle je program plný folkové & country hudby a divadelních představení pro děti i dospělé. Žižkostel na náměstí Barikád v Praze 3 se na několik týdnů stane domovem mnohých osobností folkového žánru.

Reklama

Hlavní program zahájí nedělní vzpomínkový koncert na zesnulého muzikanta Tomáše Berku (1986 – 2018), jehož písně připomene řada jeho kolegů – Jiří Vondráček a Petr Kocman, Ivan Hlas Trio, Lenka Slabá, Karel Macálka, Pavel Fischer a Bardolíno, Petr Kadlček a Natural, Corpus Delicti, Pavel Lipták a další.

V pondělí 13. května se v 18.30 uvede Diva Baara. To je pseudonym živelné zpěvačky a textařky Báry Vaculíkové, známé z Yellow Sisters.
Pak nastoupí Duo Petra & Ester. Petra Sladká (zpěv) a Ester Godovská (klavír) se potkaly na Konzervatoři J. Ježka, kde Ester učila a stále učí a Petra studovala. Hrají písně převážně převzaté, napříč žánry, je jim dobře v šansonu, folku i jazzu.

V úterý od sedmi Divadlo Jedeme k vám předvede hru „ Díky, Rudolfe…“ ke 150. výročí narození MUDr. Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu. Hra zprostředkovává jeho osud, práci a zejména vizionářství člověka, který neváhal spojit svůj život s osudem mnoha lidí, kteří byli zdravotně poznamenáni nejen následky války.

Ve středu – rovněž od sedmi – vystoupí Lucie Redlová a Alžběta Bohdanová, v pátek Mário Bihári & Bachtale Apsa, hostem bude Bára Hrzánová.

Jeho Slunečnice se otáčí každým dnem za sluncem. I když tu skladatel Nováček už 40 let není

V sobotu 18. května začíná program už v šest hodin – Lenka Slabá, Veronika & The Band, Marley Wildthing
Veronika & The Band uvedou koncert v rámci tour k debutovému albu Everybody Knows zpěvačky Veroniky Moudré a její kapely. Těšit se můžete na originální aranže jazzových standardů i populárních skladeb v rytmu swingu. Veronika & The Band jsou důkazem, že i ke známému repertoáru od doby meziválečné po současnost, se dá přistupovat inovativně, s lehkostí a svěžestí.
Základ Veroničiny kapely tvoří brilantní čeští hudebníci. Basista Tadeáš Mesany se pohybuje v nejrůznějších hudebních stylech – od vážné hudby v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu přes folk, tango a jazz, Petr Svoboda je mladým talentovaným klavíristou, bubeníka Tomáše Pialu můžete nejčastěji vídat ve skupinách Gingerhead nebo Jarret. Tadeáše často střídají vynikající baskytaristé Karel Fořt a Petr Tichý, Petra Tanita Yankova a Anna Würtherlová, Tomáše například Honza Ježek. Ansámbl vede Veronika Moudrá, pop-jazzová zpěvačka a hlasová lektorka s nadžánrovým přesahem a sympatickým drajvem.
CD kapela pokřtila 7. března v klubu U Staré paní a jejími kmotry jsou jazzová zpěvačka Eva Svobodová, Ewa Farna a Martin Chobot.

V neděli Vyšehraní ozdobí koncert Peter Lipa Bandu a Yellow Sisters – začátek je už v pět.

FOTO: Vyšehraní 12. až 18. května

Vyšehraní 12. až 18. května - 1 VoKoBerefghjkVyšehraní 12. až 18. května - 2 redlováVyšehraní 12. až 18. května - 3 diva baaraVyšehraní 12. až 18. května - 4 alžběta bohdanováVyšehraní 12. až 18. května - 5 diky_rudolfe_ilust
Další fotky
Vyšehraní 12. až 18. května - 0 turnovsko
Dnes, 17:13
Tradičně vypjatý souboj mezi Spartou a Baníkem se tentokrát obešel bez větších rvaček. Domácí výběr...
Dnes, 13:21
Hlavní město muselo zatím reklamovat stavbu tunelového komplexu Blanka ve 136 případech, z toho 123...
Dnes, 09:17
Bohemka zažila po šestibrankové přestřelce z minulého kola další divokou bitvu. Soupeřem jí byla tentokrát...
Dnes, 08:00
Zástupci magistrátu a Prahy 1 a 5 v pátek oficiálně podepsali prohlášení proti výstavbě nové...
Včera, 16:30
Ceny pohonných hmot v Praze od minulého týdne výrazně klesly. Natural 95 zlevnil o 20...
Včera, 15:00
Vánoční strom na Staroměstské náměstí se zatím nenašel. Společnost Taiko na začátku prázdnin vyhlásila soutěž,...
Včera, 13:33
Pražský dopravní podnik (DPP) opraví autobusový terminál u stanice metra B Zličín. Rekonstruován bude povrch...
16.8.2019
Hlavní město chce v příštím roce dát více peněz na obnovu a modernizaci systému veřejného...
16.8.2019
16. srpna 1874 byl slavnostně vysvěcen chrám sv. Mikuláše na Starém Městě pražském. Stal se...
16.8.2019
Městská část Praha 14 zrekonstruuje svou radnici v ulici Bratří Venclíků nedaleko stanice metra B...
Reklama