Muž chtěl zmírnit depresi. Po nasazení léků mu ztmavla kůže

3.10.2022
Simona Knotková

Čtyřiatřicetiletý Tyler Monk z Louisiany je záhadou pro lékaře. Poté co mu byla nasazena léčba na psychické problémy, začala jeho kůže tmavnout. Odborníci dosud neodhalili přesnou příčinu.

Muž pracující jako inspektor deratizace v zemědělství navštívil v lednu loňského roku psychiatra kvůli depresi a úzkostným stavům. Doktor mu předepsal lék fluoxetin, který je ve světě nejčastěji známý pod obchodní značkou Prozac. Potíže ale nejenom že nevymizely, ale navíc se začalo dít něco divného.

Chlapci se odlupuje kůže jako hadovi. Na vzácnou nemoc neexistuje lék

Po několika týdnech užívání se Tylerova kůže začala zbarvovat dohněda. Muž to zprvu ignoroval, ale později si toho začalo všímat také jeho okolí. Tehdy mu došlo, že se asi něco skutečně děje. Léky nepomáhaly, tak je vysadil, ale podivný vedlejší účinek stále nezmizel. Rady si neví ani množství odborníků, které Američan už stačil navštívit.

„Doktoři neví, proč se moje pokožka změnila. První si mysleli, že je to fotosenzitivita a moje kůže kvůli lékům reaguje na světlo. I když se ale teď zahaluju, kůže mi pořád tmavne,“ říká ve virálním videu na TikToku, které má miliony zhlédnutí.

Jak to už na sociálních sítích bývá, někteří uživatelé přišli s řešením. „Fluoxetin má v sobě látku, která zvyšuje produkci melatoninu. To je důvod, proč části těla vystavené slunečnímu záření tmavnou,“ stojí například v jednom komentáři. Tato teorie však nevysvětluje, proč tmavnutí neustalo ani měsíce poté, co muž medikaci vysadil.

Monk nyní spustil crowdfundingovou stránku, jejímž prostřednictvím chce vybrat peníze na léčbu.

Zdroj: Oddity Central



Nepřehlédněte