• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Muž, který sedí za násilné zločiny, se pokusil zavraždit spoluvězně

    Policie obvinila z pokusu o vraždu vězně valdické věznice na Jičínsku, který napadl spoluvězně. Muž, který si odpykává trest za násilné zločiny z let 2010 a 2015 v celkové délce trvání 30 let, se k činu doznal. V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až výjimečný trest, informoval ve středu na webu policejní mluvčí Martin Stránský. Muž útočil v noci na 4. listopadu.

    „Konflikt mezi dvěma vězni měl eskalovat v napadení v pozdních večerních hodinách 3. listopadu. Sedmatřicetiletý vězeň měl o rok mladšímu muži způsobit řezná poranění, což si vyžádalo jeho následné ošetření lékařem,“ uvedl Stránský. Kriminalisté se případem dál zabývají.

    Věznice ve Valdicích patří k nejpřísnějším českým káznicím. Odpykává si v ní trest zhruba více než tisícovka vězňů, včetně několika doživotně odsouzených.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte