Muž přiléval do krbu líh. Popálil sebe i manželku s dítětem

29.11.2021
Redakce

Muž v bytě ve Zlíně v neděli večer doléval líh do lihového krbu, tekutina vzplála a rozstříkla se po místnosti. Spolu s malou dcerou utrpěl popáleniny, stejně jako jeho manželka, která jim přišla na pomoc. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému (IZS).

„Líh, který muž doléval do lihového krbu, vzplál a rozprsknul se po obývacím pokoji. V něm se však kromě něj nacházela i jeho maličká dcera. Došlo tak k jejich popálení. Další zraněnou byla následně i matka, která se popálila při záchraně dcery a manžela. Taktéž byl v místnosti poškozen nábytek,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Podle mluvčího Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Jakuba Omelky utrpěli muž se ženou lehké zranění. „Popáleniny nebyly závažného charakteru. Nejhůře na tom byla malá holčička, kterou transportovala sanitka na popáleninové centrum do Brna-Bohunic,“ uvedl Omelka. Věk popálených mluvčí neupřesnili.

Na místo neštěstí vyjížděly všechny složky IZS včetně dvou jednotek hasičů. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že lidé byli popáleni při špatné manipulaci s hořlavinou. Škodu vzniklou na majetku bytu podle Javoříkové spolu s jeho majitelem vyčíslil na 30 tisíc korun.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte