Muzika v Praze: přišlo září a s ním festivaly, veselé i charitativní

1.9.2020
Fefík
Další fotky

Úterý 1. září

Malostranská beseda začne devátý měsíc Vasilovým Rubášem. Hudební skupina, která vystupuje od roku 2003, vešla do širšího povědomí jako vítěz Porty v Ústí nad Labem v roce 2012. Přestože jde o folkovou soutěž, kapela inklinuje k široké škále stylů, třeba reggae, ska, punk. První polovinu dua tvoří Filip Vasilděda Novák, který také vystupuje s kapelou Basta Fidel a je autorem převážné většiny písní a kromě zpěvu obsluhuje akordeon a akustickou kytaru. Druhou polovinou dvojice je Petr Ruby Rubáš, který je známý také jako herec divadla Esence, ale vystupoval například se souborem renesanční hudby Musica ad tabulam nebo s punkovou kapelou Debilní název.

Středa 2. září

Stará známost uvedla na naši jazzovou scénu nové duo – Martina Kratochvíla a Tonyho Ackermana. V Malostranské besedě je doplní Zangi a Zangi junior.

A v Balbínce zahraje Alotrio.

Zdeněk Hříbal: Energií mě nabíjí moje práce

Čtvrtek 3. září

Vagon přichystal na čtvrtek kapely Energit, PRAK a Livin Free, Slamník dává Čočany.

Pátek 4. září

Balbínka – Vladimír Merta

Vagon – Mucha

Kaštan – Budoár staré dámy a hosté (křest alba)

Sobota 5. září

A jsme u slibovaných fesťáků, v sobotu to bude Braník sobě. Ve dvě hodiny tam třeba zahraje kapela Kampadem a i když nejsou velké těleso, hrají na velkém pódiu. Zájemcům o festival v Bezové doporučuji najít si program na facebooku, protože taškařic tam bude jistě nepřeberně až nepřehledně.

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Neděle 6. září

Balbínka si na neděli připravila Jakuba Nohu s jeho bandem, Vagon zase program s titulem  YOUNG HORSES – NEIL YOUNG Tribute. Přeloženo do češtiny: jsou to Honza Volný, Jirka Horálek, Petr Šabach a Petr Prokop. To je vlastně skupina OOZ Orchestra bez dechů a s jiným repertoárem.

Mezi 18. a 21. hodinou se v Písecké bráně odehraje ohlédnutí za úspěšným festivalem doktorských kapel. Hrají Bílá nemoc a Zdeněk Hříbal + Filip Zangi & PURPUR. Charitativní koncert je ve prospěch nákupu promítacího projektoru pro dětský urgentní příjem Fakultní nemocnice v Motole.

A ještě jeden festival, ten bude už od jedné hodiny. Venku za břevnovským Kaštanem proběhne Jen¥fest, benefiční festival pro inspicienta Dejvického divadla Honzu Rybáka, kterého postihl Guillainův-Barrého syndrom. Jeho přátelé se rozhodli uspořádat tuto akci, aby pomohli Honzovi, jeho ženě Mařence a jejich dceři v nelehké situaci. Vstupné na akci je dobrovolné, veškeré vybrané peníze poputují Kontu bariéry, které je následně předá Honzovi. Zahrají J. H. Krchovský &  Krch-off band, Kokeš Jazz Trio, Snědli psa, Majerovy brzdové tabulky, Bobeš & band, The Lewis Creaven band a další.

Pondělí 7. září

A pokud hygienici a jiní Bozi dovolí, budou v pondělí v Balbínce Vašek Koubek a ve Vagonu Kamarád Krteček.

Úterý 8. září

A v úterý mají v Balbínce v plánu Kranz a ve Vagonu DICK O´BRASS.

FOTO: Pražská hudební scéna 1. – 8. září

Pražská hudební scéna 1. – 8. září - 1 energit píbrPražská hudební scéna 1. – 8. září - 2 DSC02373Pražská hudební scéna 1. – 8. září - 3 DSC09484Pražská hudební scéna 1. – 8. září - 4 alotrio h.volnýPražská hudební scéna 1. – 8. září - Tony Ackerman
Další fotky
Pražská hudební scéna 1. – 8. září - 6 1280X1024+Pražská hudební scéna 1. – 8. září - 0 doktorfest pís


Nepřehlédněte