• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Na D1 se střetlo auto s kamionem a cisternou. Jeden člověk nehodu nepřežil

  11.5.2018
  Šárka Turčeková

  Na dálnici D1 na 23. kilometru ve směru na Prahu havarovaly dnes ráno cisterna, osobní auto a kamion. Cisterna převážející lehký topný olej skončila po nehodě na boku, olej z ní masivně vytékal. Nehodu jeden člověk nepřežil, další dva se zranili, jeden z nich vážně, řekli mluvčí hasičů Jaroslav Gabriel a záchranné služby Petra Effenbergerová.

  Dálnice byla v místě téměř čtyři hodiny obousměrně uzavřena, po 12. hodině byl obnoven provoz jedním jízdním pruhem ve směru na Brno. Ve 13:30 byl provoz ve směru na Brno obnoven bez omezení. Směr na Prahu policisté pro dopravu otevřeli po 14:00, řidičům je ale po asi šesti hodinách uzavírky k dispozici stále pouze jeden pruh.
  Komplikace mohou v místě nehody na řidiče čekat i několik dní, specializovaná firma totiž bude sanovat půdu v okolí dálnice, do které unikly látky z cisterny. Je proto možné, že pravý jízdní pruh se dnes dopravě neotevře.

  Tvořily se kolony

  Kvůli nehodě vznikla v místě ve směru z Prahy na Brno asi dvoukilometrová kolona, která se nyní plynule rozjíždí.

  „Řidič cisterny jedoucí od Prahy z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se střetl s nákladním autem a následně čelně s osobním autem,“ řekl mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa. Řidič cisterny před čelním střetem s osobním autem narazil do zadní části kamionu, jeho řidič zraněn nebyl.

  Na Praze-západ vzrostla v loňském roce nehodovost řidičů a řidiček

  Při nehodě se poškodila také naftová nádrž cisterny, kromě oleje tak do okolí vytéká i nafta. Podle dosavadních informací by mělo jít o tisíce litrů. Hasiči odpoledne místo předali vodoprávnímu úřadu, který ve spolupráci se specializovanou firmou bude sanovat okolí dálnice.

  Cyklofašisti, nebo oběti? Víte, kde v Praze dochází nejčastěji k nehodám za účasti cyklistů?

  „Jedna osoba utrpěla zranění neslučitelná se životem, lékař byl nucen konstatovat smrt. Druhá osoba utrpěla vážná poranění, po nezbytné intenzivní péči byla přepravena letecky do střešovické nemocnice. Třetí člověk má lehčí poranění a po ošetření jsme ho transportovali do benešovské nemocnice,“ řekla Effenbergerová.

  Policisté dopravu odkláněli na 29. kilometru na Hvězdonice, na dálnici se mohli řidiči vracet na 21. kilometru u Mirošovic.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte