Na jihu Čech přibylo nemocných s covidem. Roste počet nakažených ve školách

15.10.2021
Jiří Bydžovský

Hygienici na jihu Čech za poslední týden evidovali 752 nových případů koronaviru. Je to téměř o tři stovky více než o týden dříve. Stoupá mimo jiné počet nakažených ve školách.

„Začíná se nám z hlediska místa přenosu pomalu vyrovnávat podíl v rodinách a ve školách. Situaci by podle mě pomohlo, pokud by bylo ještě více lidí očkovaných. Potom by se koronavirus tolik nešířil. Pokud by se přece jen žáci nakazili ve škole, ale jejich rodiče a prarodiče by měli za sebou očkování, nenavyšoval by se počet případů,“ řekla ředitelka jihočeské krajské hygienické stanice Kvetoslava Kotrbová.

Ve čtvrtek večer zaznamenali hygienici za posledních 24 hodin 168 případů, z nichž třetina připadla na školy. „Výskyt momentálně řešíme ve více než pěti desítkách škol, kde sledujeme zatím 13 klastrů,“ dodala Kotrbová.

V současnosti je průměrný denní přírůstek kolem 100 nových případů. Loni ve stejném období jich bylo 250. Dvě dávky očkování proti covidu podstoupilo na jihu Čech téměř 350.000 lidí. Hygienici nyní v kraji evidují 1372 pacientů s covidem.

Zdroj:vz/khsNepřehlédněte