Na křižovatce ulic Za Černým mostem a Cíglerova byl vybudován malý kruhový objezd

6.11.2019
Fefík

Křižovatku navrhl Atelier malých okružních křižovatek, který rovněž prověřil, že nedojde k omezení průjezdu rozměrnějších vozidel.
„Přes křižovatku jezdí směrem ke stanici metra důležité, pro obyvatele Hutí klíčové autobusové linky – 201 a 396. Ještě než byla křižovatka vybudována, proběhl test jejich bezpečného průjezdu, který dopadl úspěšně. V ranních špičkách měli cestující problém s neustálým zpožďováním spojů. Očekáváme, že díky tomuto dopravnímu opatření bude provoz plynulejší,“ říká místostarosta Prahy 14 Petr Hukal.

Starosta Prahy 8 Ondřej Gros: Chceme záruky, že Libeňský most je a bude bezpečný!

Ani kruhová křižovatka nevyřeší fakt, že (nejen) přes toto místo projíždí více automobilů, než by z hlediska kapacity komunikace mělo. Praha 14 podporuje urychlenou dostavbu severní části Ocelkovy ulice, která by v budoucnu oblasti Hutí částečně ulevila.

Projekt na vybudování okružní křižovatky nechala zpracovat městská část Praha 14. Po projednání s příslušnými orgány (Dopravní podnik hl. m. Prahy, ROPID a Policie ČR) ho předala k realizaci Technické správě komunikací hl. m. Prahy.

ma kruhák
(Mapy.cz)


Nepřehlédněte