Půjde zejména o výstavbu budovy nové plovárny a vytvoření volnočasového a sportovního zázemí. Na stávající betonové ploše vyroste dřevostavba, která bude sloužit pro provozní zázemí areálu a zázemí pro sportovce a budou zde také toalety. V budoucnu bude doplněna o převlékárny, saunu, sprchy a provoz lehkého občerstvení. Dále tady vznikne hřiště pro plážové míčové hry a venkovní tělocvična – workoutové hřiště.
Projekt byl letos navržen do participativního rozpočtu, v hlasování se dočkal významné podpory veřejnosti, a tak se dočká realizace. Město Liberec přispěje částkou 890 tisíc korun. Spolek Lesní koupaliště, který má areál ve správě, a za kterým stojí architekti z kanceláře Mjölk, zpracoval studii areálu, jež udává směr, jak se bude koupaliště v následujících letech dál rozvíjet.
„Na jaře roku 2020 jsme se začali starat o Lesní koupaliště, které dostal do správy na následujících několik let náš spolek. Jelikož bylo naším prvotním cílem obnovit na místě původní plovárnu, rozhodli jsme se pokusit získat peníze formou participativního rozpočtu. V tomto zápolení s mnoha zajímavými projekty se nám podařilo uspět a to znamená, že můžeme začít plnit naše smělé plány. Rozhodli jsme se tedy udělat první krok a zpracovat na vlastní náklady studii areálu, která by měla udávat směr, jak Lesní koupaliště v následujících letech dál rozvíjet,“ stojí ve zprávě Spolku lesní koupaliště.
„V první fázi projektu se snažíme nastartovat celý proces tak, aby na koupališti vzniklo funkční zázemí pro všechny jeho návštěvníky, které bude dlouho a dobře sloužit všem, kdo na koupaliště zavítají. V následujících měsících spustíme projekční práce směřující k získání stavebního povolení tak, abychom mohli první stavební práce započít již na začátku roku 2021.“
Budova nové plovárny má jednoduchou myšlenku. Snaha o co nejnižší náklady nás dovedla až k myšlence recyklované ocelové haly, pod kterou se schová celý stavební program. Výhodou takového řešení je jednoduchá etapizace celého projektu a snaha o to, aby Lesní koupaliště nebylo během následujících několika let staveništěm. Jednotlivé stavební objemy se dají realizovat postupně.
První přijdou na řadu inženýrské sítě a toalety, které jsou pro provoz koupaliště zásadním vylepšením. Pak bude následovat veřejná sauna, prodejní stánek, nové převlékárny, či sprchy. Ocelovou konstrukci doplní dřevěné plochy fasád a plechová střecha. Drobné objekty jako pobytová mola mohou na koupališti vznikat formou brigád, což se v minulém roce velmi osvědčilo.



























