Na letišti v Karlových Varech hořelo

29.1.2023
Simona Knotková

V Karlových Varech v noci na neděli hořela budova hlavní odletové haly mezinárodního letiště. Požár izolace se šířil v plášti budovy. Hasiči vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu. V noci ani v neděli ráno nebyl na letišti v plánu žádný přílet ani odlet. V objektu tak v době požáru nebyli žádní cestující, informoval mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. Pravděpodobnou příčinou požáru byla technická závada na elektroinstalaci. Škodu, kterou požár způsobil, zjišťují vyšetřovatelé.

K požáru v odletové hale v části Karlových Varů Olšová Vrata vyjížděli hasiči po 2:30. Ještě před jejich příjezdem se oheň snažili hasit ručními hasicími přístroji policisté, před 6:00 si místo události převzal velitel jednotky letištních hasičů, kteří budou místo požáru kontrolovat.

Po příjezdu na místo hasiči v noci zjistili, že hoří izolace v plášti budovy. „Oheň prohoříval zvenku objektu i zevnitř haly, která byla celá zakouřená,“ popsal Kasal. Na hašení použili hasiči speciální zařízení Cobra, které dokáže pomocí vodního paprsku proříznout různé materiály, rozprašovat vodu a vytvářet vodní mlhu. Zároveň začali odvětrávat zakouřenou halu. Požár se šířil pod plechovým pláštěm, takže hasiči museli rozebrat část krytiny zvenku i zevnitř haly.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte