• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na letní příměstské tábory se v Pardubickém kraji často těší i senioři

  7.4.2024
  Doris Drienová

  Většina letních dětských táborů v Pardubickém kraji pořádaných městskými organizacemi je již obsazená. Zájem je hlavně o příměstské tábory, kdy děti přespávají doma.

  Na pobytové se ve srovnání s minulostí tolik zájemců nehlásí, zčásti i proto, že jsou nákladnější, řekli  jejich organizátoři. Někteří mají v nabídce příměstské tábory i pro seniory.

  „Týdenní tábory pro dospělé děláme už několik let a zájem o ně mají hlavně důchodci. Je to vlastně poznávací zájezd, letos do České Kanady, a hned byl obsazený,“ uvedla ředitelka Střediska volného času Mozaika v Poličce Zdeňka Švecová. Za 4700 korun účastníci uvidí Jindřichův Hradec, hrad Landštejn, Novou Bystřici, zámek Český Rudolec, Slavonice a Dačice, v plánu jsou i pěší vycházky.

  Počet táborů a jejich zaměření se v Poličce proti loňsku příliš nezměnily. Ubyl ale dlouhý pobytový, zůstaly jen dva kratší nazvané Dámy v sedle, které se odehrávají na koňském ranči ve Stašově a stojí 4000 korun za šest dní. Ceny příměstských táborů se pohybují od 1800 do 2300 korun za pět všedních dnů, podobně jako vloni.

  Příměstský tábor pro seniory letos poprvé pořádá Dům dětí a mládeže (DDM) Alfa v Pardubicích, cena činí 2400 korun. Čtyři dny se účastníci budou věnovat výtvarným technikám, práci s keramickou hlínou, cvičení jógy a tanci či výletům, čas se najde i na promítání filmů a relaxaci. „Bohužel je zatím jen několik zájemců, tak doufám, že se to naplní,“ řekla Pavla Pleskotová z DDM Alfa.

  Nabídka táborů pro děti je pestrá stejně jako před rokem. Převládají příměstské s cenou od 2300 do 3100 korun, dva jsou i dvoutýdenní pobytové, kde se spí v chatkách a stojí 8000 korun.

  Obdobná nabídka jako loni je i v Domě dětí a mládeže v Chrudimi. Ubyl jen dvoutýdenní pobytový tábor, nahradily jej dva týdenní, jeden v Koutech nad Desnou je taneční, druhý, v hájence Pohledu u Chrudimi zavede děti s Asterixem a Obelixem do země Keltů a zúčastní se olympijských her. „Vloni byl pobytový tábor pro plavce, ten se letos přesunul mezi příměstské. Nebyli jsme schopni ho zajistit a v Chrudimi můžeme využívat plavecký bazén,“ uvedla ředitelka městské organizace Lenka Sedláková. Rodiče podle ní volí stále více právě příměstské tábory. Ceny se meziročně změnily zhruba o stokorunu a pohybují se mezi 2300 a 2900 korun.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte