Na Lounsku jezdí auta ve špatném technickém stavu, policisté zjistili i další prohřešky

22.6.2022
Jaroslav Svoboda

Policejní dopravně bezpečnostní akce, která proběhla v minulém týdnu na Lounsku, přinesla několik zajímavých informací: nejčastějším prohřeškem u řidičů byla jízda v technicky nezpůsobilém autě. Lounští řidiči se také příliš nepoutají a rádi za jízdy telefonují. Co dalšího policisté zjistili?

„Policisty bylo možné potkat na různých stanovištích v celém lounském okrese. Policisté kontrolovali zákonem stanovené povinnosti jako zákaz požívání alkoholu a jiných návykových látek před jízdou a během ní, neopominuli kontrolu technického stavu vozidel, používání zádržných systémů a dodržování dalších předpisů stanovených platnou legislativou,“ uvedl k dopravní akci policejní mluvčí Kamil Marek

Policisté uvedli, že nejčastější pochybení, a to nevyhovující technický stav u dopravních prostředků, bylo zjištěno u třiatřiceti řidičů, z toho jeden cestoval bez registrační značky. V deseti případech řidiči při jízdě nepoužili bezpečnostní pás a sedmkrát při řízení za jízdy telefonovali. Ve dvou případech pak nepředložili doklad o pojištění, třikrát nepředložili řidičský průkaz a jeden dokonce ani neměl řidičské oprávnění. Policisté zjistili i pochybení u čtyřech cyklistů.

„Z celkového počtu sedmdesáti zjištěných přestupků bylo třiapadesát přestupců řešeno příkazem na místě udělením blokových pokut v celkové výši 20 500 korun. Sedmnáct případů porušení zákona policisté oznámili k projednání ve správním řízení na příslušný úřad. Kontrolou bylo zjištěno, že čtyři řidiči před jízdou požili alkoholický nápoj,“ dodal mluvčí Marek.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte