Na Masarykův most v Kolíně se nejspíš vrátí historické lampy nebo dlážděné chodníky

17.8.2020
Redakce

S opravou chce město počkat na dokončení Nového mostu, protože přes Masarykův most povede objížďka pro osobní vozidla. Radnice zároveň musí sehnat na rekonstrukci finance. Podle Kašpara je možné, že bude oprava rozdělena do několika etap.

Při rekonstrukci Masarykova mostu by se na něj mohly vrátit třeba historické lampy nebo dlážděné chodníky. Původně byla dlážděná i vozovka, podle Kašpara ale zůstane asfaltová, aby odpovídala dnešním požadavkům.

Oprava Nového mostu, kterou financuje Středočeský kraj, již měla začít, ale opožďuje se. „Stavba se neustále potýká s majetkoprávními komplikacemi, kdy někteří účastníci se stavbou nesouhlasí a v zákonné lhůtě podávají odvolání proti vydanému stavebnímu povolení,“ řekla Helena Frintová z krajského úřadu.

Bronzový poklad v Modřanech. Archeologové měli v Praze žně

Stavební povolení kraj získal 4. prosince loňského roku. „Stavební povolení není dosud pravomocné, protože dva účastníci stavebního řízení – České přístavy a T-PORT – podali odvolání,“ řekla Frintová. Odvolání bylo podle ní identické. Krajský úřad proto vrátil stavební povolení k doplnění na kolínský úřad. Doplněné stavební povolení má být vydáno příští týden. „Do 15 dnů od vydání tohoto stavebního však bude možné znovu podat odvolání,“ uvedla Frintová.

Rekonstrukce Nového mostu má trvat 14 měsíců včetně zimní technologické přestávky. „Důležitý však bude termín získání stavebního povolení, který bude společně s povolením částečné uzavírky důležitým milníkem pro zahájení výstavby. V případě dalšího posunu zahájení bude muset být termín výstavby přesunut na rok 2021 tak, aby výstavba nezasahovala do dvou zimních období,“ řekla Frintová.

vera/čtk

Říčany budou hledat vodu a obnoví její starou úpravnuNepřehlédněte