Na nádraží Bubny vznikne Památník ticha. Připomene oběti holocaustu

31.5.2019
Fefík
Další fotky

„Nádraží Bubny se stalo dějištěm jedné z nejhrůzostrašnějších kapitol naší novodobé historie. Zamýšlený památník si proto klade za cíl připomínat našim současníkům osudy lidí, kteří odsud byli ve čtyřicátých letech nedobrovolně vypraveni na cestu, ze které nebylo návratu,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Výsledná podoba památníku vzešla z architektonické soutěže, ve které zvítězilo studio ARN. Původní nádraží bude moderní architektura symbolicky chránit jako nejcennější exponát budoucí expozice. Ta má přiblížit několik velkých témat spojených s příběhy šoa (holocaustu) v kontextu Prahy. Ve výstavních prostorách najde své místo stálá expozice, sezonní projekty i moderní vzdělávací zázemí.

Radotín dokončil další velkou investiční akci – Šárovo kolo

Moderní památník evropského kontextu nemá mít pouze svůj pietní význam. Bude dynamickým centrem s nabídkou současných témat, aby sem návštěvníci i školy chodili opakovaně a vždy zde objevili něco nového. Mimo jiné se bude věnovat stále aktuálním nežádoucím společenským jevům, jakými jsou xenofobie a antisemitismus.

Památník by měl být hotov v roce 2021. Náklady na vybudování památníku a jeho expozic se pohybují okolo 150 milionů korun.

Zdroj: web Prahy 7

FOTO: Památník ticha v Bubnech

Památník ticha v Bubnech - 1 nádražní budova ffPamátník ticha v Bubnech - 2 EXTERIER-01-1414×1000Památník ticha v Bubnech - 3 EXTERIER-02-768×543Památník ticha v Bubnech - 4 EXTERIER-04-768×543Památník ticha v Bubnech - 6 vzdělávací-sály-768×543
Další fotky
Památník ticha v Bubnech - 7Památník ticha v Bubnech - 7+


Nepřehlédněte