• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na Smíchově v Praze otevřel Optiscont první optiku v ČR, kde vám oči vyšetří umělá inteligence za pár minut

  28.11.2023
  Redakce

  Česká společnost Optiscont opět dokazuje, že je v prodeji oční optiky tahounem moderních trendů a inovací. Nově otevřená pobočka v Praze na Smíchově je zatím největší a jako úplně první optika v České Republice je vybavena nejmodernější technologií screeningu očí pomocí umělé inteligence.

  Prodejna Optiscont v nově vybudované čtvrti Smíchov City nabízí možnost screeningu sítnice oka pomocí umělé inteligence RetCAD firmy Thirona Retina, díky které je možné během několika minut diagnostikovat diabetickou retinopatii (DR) nebo věkem podmíněnou makulární degeneraci (VPMD). Pomocí dalšího špičkového přístroje, Visionix VX120+, se změří nejenom dioptrie, ale i oční tlak či kvalita slzného filmu. Na první z těchto dvou vyšetření byste u lékaře čekali několik měsíců, zde je můžete mít hned. Zjistit, že jsou vaše oči v pořádku je důležitým krokem v prevenci každého z nás. Většinou svůj oči začneme řešit až v momentě kdy nás trápí, že nevidíme na blízko či na dálku. Oči zevnitř však preventivně neřeší většina z nás. A následky mohou být velmi nepříjemné. Proto doporučujeme toto unikátní vyšetření.

  Oční optika, ale není jen o technologii, brýle významně dotvářejí osobnost člověka. Stejný důraz se proto v Optiscontu klade na co největší nabídku kvalitních a slušivých obrub. Nová pobočka Optiscontu získala důvěru proslulých stylových značek jakou je Dior, Fendi, Tom Ford a mnoha dalších, určitě si tedy přijdou na své i ti nejnáročnější zákazníci. Zároveň je Optiscont nadále věrný své původní vizi být optikou, kde je kvalitní péče o zrak dostupná každému a je možné si zde pořídit kompletní dioptrické brýle i v cenové relaci několika stokorun.

  Součástí smíchovské prodejny je také vlastní specializované centrum aplikace kontaktních čoček Wichterle & Vacík, které nabízí odborné poradenství a širokou škálu kontaktních čoček všech významných značek.

  Více informací na www.optiscont.cz.

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte