• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Na ulici někdo nechal pejska s taškou hraček. Připojil k němu dojemný vzkaz

  31.5.2022
  Simona Knotková

  Když pracovníky útulku někdo upozornil na opuštěného psa uvázaného k hydrantu, zprvu se zdálo, že se bude jednat o klasický případ nezodpovědných majitelů zbavujících se zvířete. K fence byl ale připojený vzkaz, který vyprávěl trochu jiný příběh.

  Fenku Baby Girl našli pracovníci organizace Humane Society v ulicích Green Bay v americkém Wisconsinu. Vedle ní byla taška plná hraček a vzkaz od původní majitelky.

  Námořník před lety odjel, a už se nikdy nevrátil. Jeho pes ho každý den oddaně vyhlíží u moře

  Jeho přesnou podobu Humane Society nezveřejnila, dle mluvčí však byla zoufalá žena nucena zbavit se zvířete kvůli vlastním zdravotním problémům. Pejsek trpěl cukrovkou a bylo třeba se o něj starat nákladnou a časově náročnou léčbou zahrnující vhodnou dietu i pravidelnou aplikaci inzulínu. Jak původní majitelka uvedla v dopise, vzhledem ke své vlastní životní situaci péči o domácího mazlíčka už nezvládala.

  Představitelé Humane Society ji neodsoudili a přes mluvčí jí poslali podobně emocionální zprávu. „V první řadě je nám líto, že jste se musela rozloučit se svou nejlepší přítelkyní. Je očividné, že jste ji hodně milovala, a víme, že jste se opravdu snažila věnovat jí péči, zatímco jste bojovala se svými vlastními zdravotními problémy a těžkostmi života,“ stojí v jejich prohlášení.

  „Vaši lásku vidíme v tašce, kterou jste pečlivě naplnila všemi jejími oblíbenými věcmi. Vaši lásku vidíme ve způsobu, jakým jste zajistila její vodítko, aby ji nesrazilo auto. Vaši lásku vidíme v tom, že jste ji umístila doprostřed čtvrti, ve které by ji lidé snadno našli. Vaši lásku vidíme v tom, jak Baby Girl šťastně a zdravě vypadá. A vaši lásku vidíme také ve vzkazu, ve kterém žádáte o pomoc, kterou jí vy už zajistit nedokážete,“ pokračují.

  Ženu ujistili, že Baby Girl je u nich v bezpečí a dostává se jí veškeré péče. Zvíře se v útulku navíc dlouho neohřálo a brzy putovalo do náhradní rodiny. „Kontaktovali jsme předchozí majitelku, která nám vyjádřila svou vděčnost a radost, že Baby Girl bude již brzy v novém milujícím domově,“ uvedla mluvčí.

  Týraný pejsek si ze zoufalosti ukousl nohu

  Konec dobrý, všechno dobré.

  Zdroj: Mirror  Nepřehlédněte