Na Zlínsku se srazil osobní vlak s nákladním vozem

15.10.2021
Redakce

Na železničním přejezdu v Želechovicích nad Dřevnicí na Zlínsku se dnes ráno srazil osobní vlak s nákladním vozem. Ve vlaku cestovalo 30 až 40 lidí. Nehoda se obešla bez zranění, řekla ČTK policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Provoz na trati mezi stanicemi Lípa nad Dřevnicí a Zlín střed byl na necelé čtyři hodiny přerušený, nyní už vlaky úsekem opět mohou projíždět. Způsobená škoda je podle policie předběžně vyčíslena na 25 tisíc korun.

Nehoda se na lokální jednokolejné trati spojující Otrokovice s Vizovicemi na Zlínsku podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala stala krátce před 06:30, a to u průmyslového areálu v Želechovicích na Dřevnicí. „Došlo na přejezdu, který je zabezpečen pouze výstražnými kříži, ke střetnutí osobního vlaku jedoucího z Kroměříže do Vizovic s nákladním automobilem,“ řekl Drápal. Vlak podle něj po nehodě nevykolejil. Na stejném přejezdu se vlaky s auty v minulosti srazily už několikrát.

Policie zjistila, že auto řídil třiašedesátiletý muž. „Vlak se s nákladním vozidlem střetl naštěstí až v okamžiku, kdy již bylo vozidlo téměř za přejezdem a narazil pouze do jeho zadní části. Dechová zkouška byla u strojvedoucího i řidiče nákladního vozidla negativní,“ uvedla Kozumplíková. Okolnostmi nehody se zabývají dopravní policisté. „Viníkovi hrozí ve správním řízení pokuta a zákaz řízení,“ doplnila mluvčí.

Provoz na trati se podle údajů na webových stránkách Českých drah podařilo obnovit před 10:30. Po dobu odstraňování následků nehody a vyšetřování jejích příčin vozily cestující náhradní autobusy.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte