• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Naděje kutnohorské házené tradičně startovaly v Koperu

  14.7.2023
  Vítězslav Hospes

  Kutná Hora a házená, to k sobě neodmyslitelně patří už dlouhá desetiletí.

  Oddíl TJ Sparta Kutná Hora (založen v roce 1961) dlouhodobě hraje v druhé nejvyšší soutěži mužů, velmi době si vede i mladší dorost, lásku k házené dědí celé rodinné klany, ti nejlepší nezřídka pokračují ve špičkových klubech v zemi. Péče o talenty, jejich výchova, sportovní růst – to jsou nezbytné podmínky toho, aby si házená ve městě pod Barborou udržela, popřípadě ještě zvýšila úroveň.

  Na začátku letních prázdnin se ve dnech 5. – 9. července 2023 uskutečnil v přímořském slovinském městě Koperu již 29. (!) ročník mezinárodního evropského házenkářského festivalu EUROFEST 2023. Turnaj probíhá na několika venkovních hřištích i ve sportovních halách, hraje se v nejrůznějších věkových kategoriích (od dospělých po minižactvo, chlapců děvčat, mužů i žen. Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 171 týmů z Evropy a Asie.

  A tradičně zde měl zastoupení také oddíl házené TJ SPARTA Kutná Hora, tentokrát ve třech kategoriích – dvou chlapeckých, kde startovaly týmy ročníku narození 2009 a 2011 a jedné dívčí, ročníku narození 2010. Jejich výsledky žádnou senzační díru do světa neudělaly, avšak v paměti aktérů bude mít účast v turnaji významnou roli – pořadatelé vždy pamatují na zázemí (v čase na aktivní odpočinek se samozřejmě největší oblibě těšil pobyt u moře a v jeho vlnách), kvalitu sportovišť (venkovních i zastřešených), okázalost zahajovacího ceremoniálu a průvodu městem, apod. Atraktivní byli i soupeři, s jakými se v Kutné Hoře hned tak nepotkáte: Z Tchai – wanu, Belgie, Srbska, Slovinska, Francie, Polska…

  Kutnohorští žáci v jednom ze střetnutí ve skupině. Nedaleko nich vábně šplouchalo moře…

  Pro tři kutnohorské žákovské týmy byla účast na mezinárodním turnaji ve Slovinsku zaslouženou odměnou za úsilí, s nímž se věnují sportovnímu odvětví, které přineslo ČR i Kutné Hoře mnoho úspěchů a radosti z nich a zároveň tečkou za nedávno skončenou mistrovskou sezónu 2022/2023.

  Akce se uskutečnila za finanční podpory Města Kutná Hora, což si jistě zaslouží uznání i poděkování, stejně jako doprovod do Slovinska (mimo jiné měl každý tým sebou dva trenéry či trenérky).


  Témata:

  Nepřehlédněte