Násilník a recidivista půjde posedmnácté před soud

2.11.2018
Jan Štoll

Za necelé tři měsíce, od konce července do poloviny října, stihl krást nejméně ve 20 případech v deseti příbramských prodejnách. Téměř 150 krabiček cigaret ukradl při vloupání do obchodu na náměstí 17. listopadu, kam vnikl po rozbití bezpečnostních dveří, jejich zničením způsobil škodu 90 tisíc korun. Ukradl 30 sprchový gelů, 29 čokolád, 27 balení holicích břitů, 23 pracích gelů či aviváží, 19 energetických nápojů, 12 balení tablet do myčky, ale i ručníky, mikiny či nafukovací lehátko. A to je jen částečný výčet zboží, který dotyčný během necelých tří měsíců ukradl. „Způsobil tím škodu ve výši 36 tisíc korun,“ říká policejní mluvčí Monika Schindlová.

Podle informací policie někdy tento recidivista neváhal zkonzumovat odcizené potraviny rovnou v prodejně. Aby měl na jídlo klid, zašel s nimi do zkušební kabinky. „S rohlíkem v ruce, načatým bramborovým salátem a otevřeným balením zavináčů ho zde našla i přivolaná policejní hlídka,“ barvitě popisuje zatýkání mluvčí Schindlová. Muž se měl hájit tím, že nemá peníze a nějak se živit musí. Jindy si věci schovával do kapes či pod oblečení a následně prošel přes poklady bez placení. Po jeho nájezdu občas zůstávala prázdná místa v regálu. V některých případech ho zadrželi na místě zaměstnanci obchodů, byl pro ně známou „firmou“.

Obviněný měl také od dosud neznámé osoby zakoupit horské jízdní kolo, které bylo ukradeno ze sklepní kóje domu v Příbrami. „Policistům následně tvrdil, že kolo pouze našel někde u popelnic,“ dodává Schindlová. V srpnu se pokoušel násilím dostat do jednoho bytového domu, kopal a vší silou strkal do vchodových dveří. Devětadvacetiletý muž ho z okna vyzval, aby svého jednání zanechal. Následovaly velmi peprné nadávky na jeho osobu. Tím to však neskončilo, druhý den ráno si na poškozeného násilník počkal a fyzicky ho napadl. O pár dnů později kvůli své špatné náladě naprosto bezdůvodně napadl i 49letého cyklistu, který projížděl kolem něj. Shodil ho z kola a začal ho kopat do hlavy. Recidivistovi nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Mrkev je neobyčejná přísada naší české svíčkové. Uzdravuje oči, zuby i srdce. Dáte si?Nepřehlédněte