Nehoda uzavřela dálnici D35

31.1.2023
Simona Knotková

Dálnice D35 u Mladče na Olomoucku je po nehodě dvou osobních automobilů ve směru na Olomouc opět průjezdná. Při nehodě se zranili tři lidé. Okolnosti srážky vozidel, kvůli níž byla doprava z dálnice u Mladče zhruba dvě hodiny odkloněna na vedlejší silnice, vyšetřuje policie. Policie od rána v kraji kvůli kluzkým vozovkám eviduje několik dopravních nehod.

Nehoda se na D35 u Mladče nedaleko Litovle na Olomoucku stala krátce po 09:00. „Během dopravní nehody utrpěly zranění tři osoby. Na místě zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Mezi Lošticemi a Litovlí byly poté na dálnici D35 ve směru na Olomouc mezitím nahlášeny další autonehody.

Silnice v kraji v úterý ráno zejména ve vyšších polohách pokrývá rozbředlý sníh, místy jsou namrzlé. Kvůli silnému větru se mohou v některých částech kraje tvořit sněhové jazyky. Na dálnici D35 u Litovle už ráno ve směru z Mohelnice na Olomouc havarovalo osobní vozidlo, které narazilo do svodidel. Tato nehoda se podle prvotních informací obešla bez zranění.

Na hlavním silničním tahu z Olomouce do Šternberka se ráno u Dolan na namrzlé vozovce srazilo šest vozidel, nikdo nebyl zraněn. Silnice tam je částečně průjezdná, v místě nehody se stále tvoří kolona.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte